ارزش کمپانی اپل از مجموع مایکروسافت و گوگل بیشتر شد

apple company

روز گذشته ارزش سهام اپل رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد تا به رقم ۱۲۴.۸۸ دلار برای هر سهم برسد. به این ترتیب ارزش کل سهام این شرکت به رقم شگفت‌انگیزِ ۷۱۶.۷ میلیارد دلار رسیده است که از مجموع ارزش کل سهام دو شرکت گوگل و مایکروسافت بیشتر است.

اپل در حال حاضر با ارزش‌ترین کمپانی تاریخ امریکا است. اپل اولین شرکت امریکایی است که ارزش آن به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار می‌رسد. وضعیت بازار بورس در روز چهارشنبه برای اپل بسیار خوب بوده‌ است. ارزش هر سهم این شرکت به رقم ۱۲۴.۸۸ دلار رسید و به موجب آن ارزش کل سهام این شرکت به رقم خارق‌العاده‌ی ۷۱۶.۷ میلیارد دلار رسید.

در حال حاضر ارزش کل سهام گوگل، ۳۶۵.۴۶ میلیارد دلار و مایکروسافت ۳۴۹.۸۹ میلیون دلار است که مجموع این دو حدود ۱ میلیارد دلار کمتر از ارزش کل سهام اپل است.

برای درک بهتر جالب است بدانید که ارزش کل سهام فیس‌بوک حدود ۲۰۰ میلیارد دلار است.

بنزینگا معتقد است که اپل همین الان می‌تواند به راحتی ارزش هر سهم خود را به رقم ۲۱۶ دلار برساند که به موجب آن ارزش کل سهام این شرکت به بیش از یک تریلیون دلار می‌رسد.

سال به سال بر ارزش اپل افزوده می‌شود و محصولات جدید این شرکت نیز عموما بیشتر از نسل‌های قبلی مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند. آیفون بیشترین درآمد را در بین محصولات اپل دارد و جدیدترین نسل آیفون‌های این شرکت نیز رکوردهای فروش قبلی را شکسته‌اند. اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ موفق به فروش ۷۴.۵ میلیون دستگاه آیفون و کسب ۱۸ میلیارد دلار سود خالص شد.

نظر شما در باره‌ی آینده‌ی اپل چیست؟ روند رو به رشد این کمپانی تا کجا ادامه خواهد یافت؟

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “ارزش کمپانی اپل از مجموع مایکروسافت و گوگل بیشتر شد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 309,017
  • 5,988