پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۰۰

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

آخرین بار که بحث نمایشگر های انعطاف پذیر و توانایی شرکت ها جهت استفاده از آن ها در محصولات به میان آمد، Samsung و LG دو دستگاه Galaxy Round و G Flex را معرفی نمودند تا صرفا قدرت و پیشرفت خود را در این زمینه به نمایش در آورند.

pepperflexible-rollable-oled-01mat800-1-w600

اکنون ال جی پا را فراتر گذاشته و تکنولوژی نمایشگر های انعطاف پذیر را وارد مرحله ای تازه کرده است. این شرکت به تازگی یک پنل ۱۸ اینچی OLED معرفی کرده که تنها ۳ سانتی متر ضخامت دارد و به لطف انعطاف بالا می تواند به راحتی لوله شود. ال جی در لایه پشتی این پنل به جای پلاستیک از پلی آمید استفاده کرده که همین موضوع بر روی انعطاف پذیری بیشتر دستگاه تاثیر بسزایی داشته است.

pepperflexible-rollable-oled-02mat800-1-w600

در کنار این نمایشگر منعطف، سازنده کره ای پنلی بسیار شفاف را نیز معرفی کرده. پنل جدید در مقایسه با نمایشگر های LCD امروزی تا ۳ سه برابر شفافیت بیشتری دارد و به لطف همین موضوع هنگامی که در تلویزیون قرار بگیرد می تواند تصاویر بسیار با کیفیت تری را در اختیار کاربر قرار دهد.

peppertransparent-oledmat800-1-w600

بیونگ کنگ، مدیر بخش تحقیق و توسعه ال جی، امیدوار است که این شرکت با استفاده از پنل های شفاف و انعطاف پذیر تا سال ۲۰۱۷ تلویزیون هایی بزرگ تر از ۶۰ اینچ را به بازار عرضه کند و تحولی اساسی را در این صنعت رقم زند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi