سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۲:۴۹

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

چندی است که گوگل، با عرضه عینک هوشمند، توجه علاقمندان به فناوری را به خود جلب کرده است. تلاش طولانی مدت گوگل که بلاخره نتیجه آن چند وقتی است به بازار عرضه شده است. از قابلیت های این عینک صحبت های فراوانی شده است، اما چیزی که می خواهیم درباره آن صحبت کنیم، قابلیت عکاسی منحصر بفرد این عینک هاست.وقتی گوشی‌های همراه هوشمند به بازار عرضه شدند، اتفاقات تازه‌ای در عرصه عکاسی افتاد که پیش از آن امکان آن وجود نداشت. می توان گفت ژانر جدیدی در عکاسی به وجود آمد. اخیراً چند عکاس و چند کاربر گوگل گلس، تجربیات خود از عکاسی با این عینک را بر روی شبکه‌های اجتماعی قرار داده‌اند. عکس‌هایی که نشان می‌دهند اتفاق تازه‌ای درحال وقوع است.ویژگی منحصر به‌فرد گوگل گلس، عکاسی بدون دخالت دست و همچنین عکس دقیق از زاویه دید اول شخص است. در ادامه، عکس‌هایی که با گوگل گلس گرفته شده‌اند، با توضیحاتی که زیر هر عکس آورده می‌شود را خواهید دید.

وقتی برای عکاسی، مجبور به استفاده از دستانتان نباشید، می‌توانید عکس‌های فوق‌العاده خلاقانه‌ای از سایه خودتان بگیرید. این عکس توسط عکاس گونه خیابانی (Street Photographer) ریچارد کوچی هرناندز و به وسیله گوگل گلس گرفته شده است.

هرناندز به صورت ویژه عکاسی خیابانی را دنبال می‌کند. این هم یکی دیگر از عکس‌های جذاب او به وسیله گوگل گلس است.

هرناندز سبک ویژه‌ای در عکاسی دارد که تقریباً امضای او محسوب می‌شود. او این عکس را با گوگل گلس گرفته و سپس با نرم‌افزار افکت‌های سیاه و سفید و ویژه‌ای به عکس داده است.

در این تصویر، هرناندز دو عکسی که با گوگل گلس گرفته است را با یکدیگر ترکیب کرده است. به دلیل مطابقت دقیق زاویه دید و پرسپکتیو، این دو عکس یکی به نظر می رسند. این مطابقت با وسیله ای غیر از گوگل گلس به سختی قابل دستیابی است.

همانطور که گفته شد، آزاد بودن دست‌ها ویژگی منحصر به‌فرد گوگل گلس است. این ویژگی این امکان را به کاربر می‌دهد که دست‌های خود را نیز وارد کادر کند. سدا چک این عکس را با گوگل گلس و از غروب میامی گرفته است.

دون شوارتز، وقتی درحال رانندگی در سامرویل بوستون بود، از این صحنه تصادف که در کنار او در حال اتفاق بود عکس گرفته است.

دوربین گوگل گلس تنها ۵ مگاپیکسل است، اما با این وجود در ثبت رنگ‌ها بی‌نظیر عمل می‌کند. این عکس را نیز دون شوارتز در بوستون گرفته است.

زاویه دید اول شخص از بنای یادبود واشنگتن، به وسیله عینک هوشمند گوگل.

این هم عکسی دیگر که خلاقیت استفاده از سایه در آن به خوبی دیده می‌شود.

وقتی دستانتان آزاد است، وارد کردن اشیاء دیگر در کادر بسیار راحت می‌شود.

هرناندز عکس دیگری با گوگل گلس ثبت کرده که در آن به وسیله زاویه دید اول شخص، پرسپکتیو عجیب یک درخت به تصویر درآمده است.

یکی از کاربران گوگل گلس این عکس را قبل از شروع بازی فوتبال خود گرفته است.

ریچارد که یکی از کاربران گوگل گلس است، تصمیم گرفته است دوچرخه سواری ۹۰ کیلومتری خود را به وسیله گوگل گلس مستند کند.

این هم عکس ویژه دیگری از یکی از کاربران عینک هوشمند گوگل.

یکی دیگر از کاربران گوگل گلس این عکس را در یک کنسرت راک گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi