شنبه، 27 آذر 00 - 12:06

اگر شما هم دوست دارید با خیال راحت شارژر گوشی هوشمندتان را در خانه جا بگذارید، با زومیت همراه باشید تا بهترین گوشی‌ها با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی را به شما معرفی کنیم.با کاربردهای متعددی که گوشی‌های هوشمند در زندگی روزمره‌ی ما پیدا کرده‌اند و وابستگی‌مان به آن‌ها، ظاهر شدن پیغام اتمام شارژ حس ناخوشایندی برایمان به وجود می‌آورد. برای همین در زمان خرید گوشی، عمر باتری را هم به‌صورت ویژه مدنظر قرار می‌دهیم. از آنجایی که عمر باتری را عوامل مختلفی تعیین می‌کنند، باید این نکته مهم را مدنظر بگیریم که لزوما باتری حجیم‌تر به معنی شارژدهی بیشتر نیست و سنجش شارژدهی دستگاه‌های مختلف تنها با در نظر گرفتن ظرفیت باتری آن‌ها، انتخاب درستی را به دنبال نخواهد داشت.

در مقاله‌ی پیش‌رو، قصد داریم بهترین گوشی های بازار ایران با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی را به شما معرفی کنیم. مرجع ما برای تهیه‌ی فهرست یادشده، داده‌های به‌دست‌آمده در بررسی‌های زومیت است. اگر بررسی‌های زومیت را دنبال کرده باشید، احتمالا مطلع هستید که ما برای به دست آوردن عمر باتری در کاربری‌های روزمره از آزمون PCMark و برای به‌دست‌آوردن میزان شارژدهی در هنگام پخش ویدئو، از ویدیوی معیاری با رزولوشن HD و کدک x264 استفاده می‌کنیم.

بهترین گوشی پرچم‌دار با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی

شارژدهی در کاربری روزمره

با توجه به اینکه آزمون PCMark روی گوشی‌های آیفون قابل اجرا نیست، بنابراین در بخش کاربری روزمره داده‌ی مناسبی برای مقایسه‌ی گوشی‌های اپل با رقبای اندرویدی در اختیار نداریم. در این بخش، گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ می‌تواند با باتری ۴۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت، ۱۰ ساعت و ۳۵ دقیقه کاربری روزمره را پاسخ‌گو باشد. یعنی اگر به‌طور میانگین روزی ۵ ساعت از گوشی برای کارهای روزمره استفاده می‌کنید، تا دو روز از شارژ مجدد باتری گلکسی نوت ۲۰ بی‌نیاز خواهید بود.

مدل گوشی حجم باتری (میلی‌آمپر) شارژدهی (ساعت:دقیقه) حرید اینترنتی
گلکسی نوت ۲۰ ۴۳۰۰ ۱۰:۳۵ لینک
شیائومی ۱۱ تی پرو ۵۰۰۰ ۹:۵۸ لینک
می ۱۱ آی ۴۵۲۰ ۹:۵۰ لینک
پیکسل ۶ پرو ۵۰۰۰ ۸:۵۶ لینک
گلکسی نوت ۲۰ اولترا ۴۵۰۰ ۸:۲۹ لینک
گلکسی اس ۲۱ ۴۰۰۰ ۸:۰۵ لینک
گلکسی اس ۲۱ اولترا ۵۰۰۰ ۷:۲۱ لینک
گلکسی زد فولد ۳ ۴۴۰۰ ۷:۱۵ لینک
گلکسی زد فلیپ ۳ ۳۳۰۰ ۷:۱۴ لینک
گلکسی زد فولد ۲ ۴۵۰۰ ۷:۰۰ لینک

شیائومی ۱۱ تی پرو، می ۱۱ آی، پیکسل ۶ پرو و گلکسی نوت ۲۰ اولترا در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند که بسته به مدت استفاده‌ی عادی کاربر، می‌توانند بالغ‌بر ۱٫۵ تا ۲ روز شارژدهی داشته باشند. در انتهای جدول، پرچمدارهای تاشوی سامسونگ یعنی زد فولد و زد فلیپ ۳ قرار می‌گیرند که از نظر شارژدهی در کاربری روزمره مزیت چندانی نسبت به هم ارائه نمی‌کنند و می‌توان حدود ۷ ساعت بدون نیاز به شارژ مجدد از آن‌ها استفاده کرد.

شارژدهی در هنگام پخش ویدئو

برای ارزیابی شارژدهی در زمان پخش ویدئو،‌ گوشی‌های اپل هم وارد رقابت می‌شوند تا تغییر و تحولی در جدول گوشی‌های پرچم‌دار ایجاد کنند. براساس داده‌های به‌دست‌آمده در بررسی‌های زومیت، آیفون ۱۳ پرو مکس عملکرد خارق‌العاده‌ای را در هنگام پخش ویدئو رقم می‌زند و با یک بار شارژ کامل، می‌تواند بیش‌از ۳۵ ساعت شارژدهی داشته باشد.

آیفون ۱۳ پرو مکس، بهترین شارژدهی را میان پرچم‌دارها دارد

اختلاف صدر جدول با رتبه‌های بعدی در این قسمت بسیار مشهود است و گلکسی نوت ۲۰،‌ با بیش‌از ۱۳ ساعت شارژدهی کمتر از آیفون ۱۳ پرو مکس، رتبه‌ی دوم را به خود اختصاص می‌دهد. باز هم مشاهده می‌کنیم که پرچمداران تاشوی سامسونگ رتبه‌های آخر جدول را در اختیار دارند و از نظر شارژدهی در پخش ویدئو هم نمی‌توانند هم‌پای رقبای آمریکایی و هم‌خانواده‌هایشان حرکت کنند.

مدل گوشی حجم باتری (میلی‌آمپر) پخش ویدئو (ساعت:دقیقه) خرید اینترنتی
آیفون ۱۳ پرو مکس ۴۳۷۳ ۳۵:۱۷ لینک
گلکسی نوت ۲۰ ۴۳۰۰ ۲۲:۱۳ لینک
می ۱۱ آی ۴۵۲۰ ۲۱:۳۱ لینک
آیفون ۱۲ پرو مکس ۳۶۸۷ ۲۰:۴۷ لینک
پیکسل ۶ پرو ۵۰۰۰ ۱۹:۴۴ لینک
گلکسی اس ۲۱ اولترا ۵۰۰۰ ۱۹:۰۷ لینک
گلکسی نوت ۲۰ اولترا ۴۵۰۰ ۱۸:۳۴ لینک
گلکسی اس ۲۱ ۴۰۰۰ ۱۸:۱۱ لینک
شیائومی ۱۱ تی پرو ۵۰۰۰ ۱۸:۱۰ لینک
آیفون ۱۲ ۲۸۱۵ ۱۷:۵۰ لینک
آیفون ۱۲ پرو ۲۸۱۵ ۱۷:۱۴ لینک
گلکسی زد فلیپ ۳ ۳۳۰۰ ۱۷:۰۵ لینک
گلکسی زد فولد ۳ ۴۴۰۰ ۱۵:۵۰ لینک
گلکسی زد فولد ۲ ۴۵۰۰ ۱۲:۴۴ لینک

با تعمیم نتایج به‌دست‌آمده در آزمون پخش ویدئو‌ و با تکیه بر تجربه‌ی شارژدهی در دنیای واقعی، می‌توانیم آیفون ۱۳ پرو مکس را برنده‌ی رقابت شارژدهی در رده‌ی گوشی‌های پرچم‌دار به حساب بیاوریم. با وجود باتری نه چندان حجیم، پرچم‌دار نسل جدید اپل مدیریت توان مصرفی را به‌خوبی انجام می‌دهد تا رقبای اندرویدی را به‌راحتی پشت سر بگذارد.


بهترین گوشی میانرده با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی

شارژدهی در کاربری روزمره

جدول گوشی‌های میان‌رده در محدوده‌ی قیمتی بین ۶ تا ۱۱ میلیون تومان به خاطر تنوع زیاد محصولات و رقابت تنگاتنگ بین برندهای مختلف، نسبت به دو دسته‌بندی دیگر نام‌های بیشتری را در خود جای می‌دهد. گلکسی M51 و M62 سامسونگ از باتری غول‌آسای ۷۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت استفاده می‌کنند تا در کاربری‌های روزمره به رکورد شارژدهی ۱۸ ساعت برسند و رتبه‌های اول و دوم جدول را به خود اختصاص دهند.

مدل گوشی حجم باتری (میلی‌آمپر) امتیاز (ساعت:دقیقه)
گلکسی M51 ۷۰۰۰ ۱۸:۴۱
گلکسی M62 ۷۰۰۰ ۱۸:۱۷
ردمی نوت ۱۰ ۵۰۰۰ ۱۵:۱۹
گلکسی A42 5G ۵۰۰۰ ۱۵:۰۲
پوکو اف ۳ ۴۵۲۰ ۱۴:۲۴
گلکسی A71 ۴۵۰۰ ۱۴:۱۳
گلکسی A32 ۵۰۰۰ ۱۳:۰۶
گلکسی A72 ۵۰۰۰ ۱۳:۰۵
می ۱۰ تی ۵G ۵۰۰۰ ۱۳:۰۱
گلکسی A52 4G ۴۵۰۰ ۱۱:۵۲
ولوت ۴۳۰۰ ۱۱:۲۵
نوا ۸ ۳۸۰۰ ۱۱:۱۱
گلکسی A52s 5G ۴۵۰۰ ۱۰:۱۳
گلکسی A51 ۴۰۰۰ ۱۰:۰۷
ردمی نوت ۱۰ پرو ۵۰۲۰ ۹:۵۹
می ۱۱ لایت ۴۲۵۰ ۹:۵۵
گلکسی A52 5G ۴۵۰۰ ۹:۱۶
پوکو ایکس ۳ جی‌تی ۵۰۰۰ ۸:۵۶
گلکسی S20 FE ۴۵۰۰ ۸:۳۰
گلکسی M51؛ غول ۷۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی سامسونگ

در جایگاه سوم ردمی نوت ۱۰ قرار می‌گیرد که با وجود باتری کم‌حجم‌تر ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی، ۳ ساعت کمتر از میان‌رده‌های سامسونگ در کاربری روزمره دوام می‌آورد. از رده‌های بعدی، اختلاف شارژدهی با شیب نسبتا ثابتی کاهش پیدا می‌کند و شاهد حضور مدل‌های مختلف گلکسی سامسونگ در جای‌جای فهرست هستیم.

شارژدهی در هنگام پخش ویدئو

با معیار عمر باتری در هنگام پخش ویدئو، گلکسی A42 5G با کنار زدن ردمی نوت ۱۰ به جمع صدرنشینان اضافه می‌شود تا به همراه M51 و M62 با حدود ۳۷ ساعت شارژدهی، سه رتبه‌ی اول جدول را در اختیار بگیرند. در بخش‌های بعدی جدول شاهد تغییر و تحول اساسی هستیم؛ مثلا نوا ۸ به رده‌های بالای جدول اضافه می‌شود و با وجود اینکه کمترین حجم باتری را در بین رقبا دارد، می‌تواند تا ۲۵ ساعت ویدئو پخش کند.

مدل گوشی حجم باتری (میلی‌آمپر) پخش ویدئو (ساعت:دقیقه)
گلکسی M51 ۷۰۰۰ ۳۷:۳۰
گلکسی A42 5G ۵۰۰۰ ۳۷:۱۴
گلکسی M62 ۷۰۰۰ ۳۶:۵۷
ردمی نوت ۱۰ ۵۰۰۰ ۲۵:۱۹
نوا ۸ ۳۸۰۰ ۲۵:۰۰
ردمی نوت ۱۰ پرو ۵۰۲۰ ۲۳:۴۸
گلکسی A71 ۴۵۰۰ ۲۲:۰۰
پوکو اف ۳ ۴۵۲۰ ۲۰:۳۵
گلکسی A52s 5G ۴۵۰۰ ۱۸:۱۰
گلکسی A32 ۵۰۰۰ ۱۷:۴۲
پوکو ایکس ۳ جی‌تی ۵۰۰۰ ۱۷:۳۲
می ۱۱ لایت ۴۲۵۰ ۱۶:۴۰
گلکسی A72 ۵۰۰۰ ۱۶:۳۵
ولوت ۴۳۰۰ ۱۶:۲۵
گلکسی A52 4G ۴۵۰۰ ۱۵:۱۷
می ۱۰ تی ۵G ۵۰۰۰ ۱۵:۱۰
گلکسی A51 ۴۰۰۰ ۱۴:۴۱
گلکسی S20 FE ۴۵۰۰ ۱۴:۴۱
گلکسی A52 5G ۴۵۰۰ ۱۳:۴۴

همان‌طور که در جداول دستگاه‌های میان‌رده مشاهده می‌کنید، انتخاب گوشی میان‌رده‌ای که بیشترین شارژدهی را داشته باشند کار چندان سختی نیست و می‌توانید به سراغ گلکسی M51، گلکسی M62 یا گلکسی A42 5G بروید که هم در کاربری روزمره و هم در پخش ویدئو، گوی سبقت را از سایر محصولات می‌ربایند.


بهترین گوشی اقتصادی با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی

شارژدهی در کاربری روزمره

در رده‌ی گوشی‌های اقتصادی و محدوده‌ی قیمتی زیر ۶ میلیون تومان، سخت‌افزار قدرتمند و نمایشگر ۱۲۰ هرتزی پوکو ایکس ۳ باعث می‌شود اقتصادی قدرتمند پوکو یارای رقابت با گلکسی‌های سامسونگ را نداشته باشد؛ البته پوکو ایکس ۳ این شکست را تا حدی جبران می‌کند و هرچند با اختلاف نسبتا فاحش، پشت سر گلکسی A21s با شارژدهی ۱۶ و نیم ساعت و گلکسی A22 با عمر باتری ۱۵ ساعت قرار می‌گیرد.

مدل گوشی حجم باتری (میلی‌آمپر) امتیاز (ساعت:دقیقه) خرید اینترنتی
گلکسی A21s ۵۰۰۰ ۱۶:۲۹ لینک
گلکسی A22 ۵۰۰۰ ۱۵:۰۸ لینک
پوکو ایکس ۳ ۵۱۶۰ ۱۲:۱۵ لینک
گلکسی A11 ۴۰۰۰ ۱۱:۴۸ لینک
پوکو ام ۳ ۶۰۰۰ ۱۱:۲۴ لینک
پوکو ایکس ۳ پرو ۵۱۶۰ ۱۰:۰۳ لینک
ردمی نوت ۹ ۵۰۲۰ ۸:۴۱ لینک

شارژدهی در هنگام پخش ویدئو

اقتصادی‌های سامسونگ، در صدر جدول شارژدهی

با در نظر گرفتن معیار پخش ویدئو، رتبه‌های جدول دستخوش تغییر می‌شوند تا گلکسی A22 با اختلاف قابل توجه ۷ ساعت، نسبت به گلکسی A21s در صدر جدول قرار بگیرد. نکته‌ی قابل توجه اینکه پوکو ایکس ۳ پرو و پوکو ایکس ۳ با وجود حجم باتری بیشتر نسبت به رقبا، دو رتبه‌ی آخر جدول را در اختیار می‌گیرند و در زمان پخش ویدئو حدود ۱۳ ساعت شارژدهی دارند.

مدل گوشی حجم باتری (میلی‌آمپر) امتیاز (ساعت:دقیقه)
گلکسی A22 ۵۰۰۰ ۲۵:۰۰
گلکسی A21s ۵۰۰۰ ۱۸:۴۶
ردمی نوت ۹ ۵۰۲۰ ۱۶:۳۵
پوکو ام ۳ ۶۰۰۰ ۱۶:۰۷
گلکسی A11 ۴۰۰۰ ۱۵:۲۷
پوکو ایکس ۳ پرو ۵۱۶۰ ۱۳:۴۹
پوکو ایکس ۳ ۵۱۶۰ ۱۳:۲۸

برای اینکه یک گوشی اقتصادی با شارژدهی خوب خریداری کنید، می‌توانید به سراغ گلکسی A22 و گلکسی A21s بروید که در هر دو بخش کاربری روزمره و پخش ویدئو، سایر رقبا را کنار می‌زنند. اگر به سراغ گزینه‌هایی مثل پوکو ایکس ۳ و ایکس ۳ پرو بروید که از جنبه‌های عملکرد قدرتمندتر هستند، عمر باتری کمتری را دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi