چهارشنبه، 03 آذر 00 - 06:12

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اخبار منتشر شده درخصوص حملات سایبری به سیستم اطلاعات سدهای کشور را تکذیب کرد. به گفته وی برخی محدودیت‌ها از سوی وزارت نیرو برای افراد خارج از سیستم به منظور دسترسی به اطلاعات اعمال شده است.در برخی رسانه‌ها موضوع حملات سایبری به سیستم اطلاعات سدهای کشور مطرح و از سوی منبعی ناشناس اعلام شده که در دو هفته گذشته سیستم‌های مربوط به جمع آوری و ارزیابی میزان ذخایر سدهای کشور بطور کامل قطع شده به نحوی که در این مدت هیچ گونه دسترسی به میزان ذخایر سدهای کشور وجود نداشته است.

این فرد ناشناس همچنین مدعی شده بود اگرچه مسئولین بخش انفورماتیک شرکت مدیریت منابع آب خبر حمله سایبری را تایید نمی‌کنند اما شرایط به وجود آمده نشان دهنده قوت گرفتن حمله سایبری است.اما «اعتضاد مقیمی»، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه وزارت نیرو به صورت خودخواسته محدودیت‌هایی را برای عموم و دسترسی به اطلاعات سدها ایجاد کرده است و این موضوع هیچ ارتباطی با موضوعات مطرح شده ندارد، اظهار کرد: «هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است و از داخل سیستم دسترسی‌ها وجود دارد.»

وی با تاکید بر اینکه هیچ حمله سایبری رخ نداده و اساس این صحبت‌ها کذب است، اظهار داشت وزارت نیرو این محدودیت‌ها را ایجاد کرده و همه‌چیز تحت کنترل است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

لازم به ذکر است شرکت مدیریت منابع آب ایران هم طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده که هیچ گونه حمله سایبری وجود نداشته و همکاران آن‌ها در بخش صنعت آب برای ایمن سازی سامانه‌های اطلاعات و آمار این حوزه برخی دسترسی‌ها را به این سایت‌ها محدود کردند. زیرا این سایت‌ها در دسترس هستند و این اقدام، امری معمولی است.

طی یک سال اخیر در کشور شاهد حملات سایبری گسترده‌ای بودیم. به طور مثال طی یک ماه گذشته دو حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان و سامانه هوشمند سوخت به وقوع پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi