یکشنبه، 30 آبان 00 - 11:44

شرکت هواپیمایی ماهان صبح امروز مورد یک حمله هکری قرار گرفت‌.گروهی با نام « هوشیاران وطن » با انتشار بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد: «ما علیه شرکت ماهان ایر عملیات سایبری انجام دادیم».این گروه از شماره شرکت ماهان به مشتریان این هواپیمایی پیامک ارسال کرده و آنها را از این عملیات با خبر کرده است. آنها همچنین در بیانیه خود نوشته‌اند: «خدمت تمامی اشخاصی که با ماهان ایر بلیط پرواز رزرو کردند عذرخواهی می‌کنیم. توصیه می‌شود از یک ایرلاین دیگری بلیط بخرید».

از طرفی دیگر، مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا اعلام کرد: حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان دفع شده است. این موضوع جدیدی نیست و تقریبا برای چندمین بار است که این حمله رخ می‌دهد و هر بار شرایط توسط شرکت کنترل شده است.وی افزود: درحال حاضر هواپیمایی ماهان درحال تهیه اطلاعیه برای شفاف سازی درباره موضوع حمله سایبری است. همچنین همه پروازها به طور عادی در جریان است.

در این اطلاعیه آمده است: در پی انتشار خبر حمله سایبری به سیستم‌های شرکت هواپیمایی ماهان به اطلاع می‌رساند با نظر به جایگاه هواپیمایی ماهان در صنعت حمل و نقل هوایی کشور اینگونه حملات به دفعات مختلف و در زمان‌های گوناگون نسبت به این شرکت انجام یافته تا شاید بتوانند خدشه ای بر عملکرد آن وارد کنند.در ادامه این اطلاعیه ماهان آمده است: ‌این موضوع یک اتفاق عادی تلقی می‌شود و همواره تیم امنیت سایبری ماهان هوشمندانه و به موقع وارد عمل شده و این حملات را خنثی‌ کرده است.

در بخش پایانی این اطلاعیه آمده است: ‌بدین‌ وسیله اعلام می‌دارد تمامی پروازهای ماهان طبق برنامه در حال انجام و پروازهای آتی نیز طبق زمان بندی قبلی انجام خواهد پذیرفت، بدیهی است در صورت تغییر در زمان انجام پروازها به تمامی مسافران عزیز اطلاع رسانی خواهد شد، پیشاپیش از همراهی همیشگی شما عزیزان بی نهایت سپاسگزاریم‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi