پنجشنبه، ۲۲ آبان ۹۹ - ۰۷:۳۰

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: شبکه شاد با اهداف شبیه سازی شبکه اجتماعی برای دانش آموزان طراحی شد و برنامه‌های آموزشی و فرهنگی متنوعی مانند برگزاری تشکل‌های دانش‌آموزی، جشنواره‌ها و مسابقات، برنامه‌های قرآن، عترت و نماز، فرهنگی، هنری و شوراهای دانش‌آموزی در این اپلیکیشن ارائه می‌شود. همچنین به منظور آمادگی جسمانی و کنترل وزن و چاقی فیلم‌های ورزشی در این شبکه آپلود شده و حدود ۵ تا ۱۰ میلیون بازدید داشته است.

حاجی میرزایی در مورد ارزشیابی و برگزاری امتحانات در شبکه شاد گفت: در شبکه شاد امکان برگزاری آزمون به صورت آنلاین، قابلیت تصحیح امتحان و نمایش نتایج برای معلم و دانش‌آموز و امکان استفاده از تماس صوتی و تصویری برای برگزاری آزمون شفاهی و کتبی وجود دارد. تا کنون بیش از ۱۲ میلیون و ۱۲۱ هزار نفر در این شبکه احراز هویت شده‌‌اند، همچنین به صورت همزمان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار کاربر در این شبکه آنلاین بودند که این یک رکورد تازه برای شبکه شاد است. از نظر پهنای باند نیز رکورد ۳۲۶ گیگابایت در ثانیه در شبکه شاد به ثبت رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به دیگر آمارها و رکودهای شبکه شاد گفت: تاکنون نزدیک به ۲۳ میلیون و ۹۰۰ هزار کلاس آنلاین در این شبکه برگزار شده، همچنین ۲۵ میلیون ارتباط زنده و ۳۵۰ هزار آزمون در شاد برگزار شده است. به طور میانگین ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به صورت روزانه در شبکه شاد آنلاین می‌شوند، از نظر آپلود فایل و تکالیف دانش آموزان نیز تاکنون ۸ میلیون فایل و یک میلیون تکلیف در این شبکه آپلود شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi