دوشنبه، ۱۴ بهمن ۹۸ - ۰۹:۲۴

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی پیش‌نویس سند «بررسی چالش‌‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی» را منتشر کرد.مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرده است به منظور هدایت رفتار ذینفعان و کنترل برخی چالش‌‌های موجود، پیش‌نویس سند «بررسی چالش‌‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی» را تهیه و آن را منتشر کرده است تا نظرات کارشناسان را دریافت کند.

در این سند پیش‌نویس، پس از بررسی انواع مالیات‌ها در ایران و معرفی نمونه‌هایی از مالیات‌های مختلف در دنیا، مدل‌های مختلف معافیت‌های مالیاتی نیز معرفی شده‌اند و در بخش ۵، چالش‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی برشمرده شده‌اند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، چالش‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی را در ۸ سرفصل، دسته‌بندی کرده برای رفع مشکل هرکدام، اقدامات را پیشنهاد داده است.

این مرکز همچنین به موضوع آموزش مسائل مالی و مالیاتی تأکید ویژه‌ای داشته و سرفصل‌هایی را به منظور آشنایی بیشتر با این موارد، پیشنهاد داده است.

در این سند تأکید شده است: «بر اساس قانون، کسب‌وکارهای الکترونیکی نیز مانند هر کسب‌وکار دیگری باید مالیات پرداخت کنند ولی پیش از آن حتماً باید چالش‌های آنها را در نظر گرفت و راه‌حل‌های این چالش‌ها را عملیاتی نمود تا در حقوق این‌گونه کسب‌وکارها تضییع ایجاد نشود.»

متن این سند را از اینجا دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi