دوشنبه، ۲۸ مرداد ۹۸ - ۰۱:۴۷

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

وقتی واژه استارت‌آپ مطرح می‌شود تقریبا تمامی افراد می‌دانند که از چه مفهومی صحبت می‌کنیم و این روند این روزها به فین‌تک نیز رسیده‌است. کاربرد زیاد این دو واژه موجب شده است تا مفهوم آن نه تنها برای فعالان این اکوسیستم‌ها مشخص شود بلکه سایر بخش‌های جامعه نیز بدانند در چه موردی صحبت شده است، اما هنوز «رگ‌تک» واژه‌ای نیست که مفهومش برای تمامی افراد مشخص شده باشد چه آنها که در این اکوسیستم فعالیت می‌کنند و چه کسانی که دریافت کنندگان سرویس‌های مختلف هستند.

در زمانی که دیگر نمی‌توان بین بخش‌های مختلف خط مشخصی کشید و حوزه فعالیت هر یک از بخش‌ها را از یکدیگر جدا کرد و در هم‌تندیگی کسب و کارها موجب بروز مشکلاتی برای قانون‌گذاران و در نهایت فعالان حیطه کسب و کارها شده است فعالان حوزه رگ‌تک می‌خواهند تعادل قوانین را به آنها بازگردانند و مقررات را با یکدیگر تطابق دهند.

در حال حاضر شاهد این هستیم که قانون و مقررات فعلی، قانون‌گذاری و رگولاتوری به سبک موجود، با فعالان عرصه‌های فناوری و نوآوری چالش‌های متعددی دارد. با توجه به چالش‌هایی که پیش روی بخش‌های متعدد دولتی، غیردولتی، کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ در زمینه رگولاتوری وجود دارد توجه به کاربرد فناوری برای توسعه و بهبود رگولاتوری یک نیاز واقعی است.

در چنین شرایطی است که برگزاری نشست‌ها و همایش‌ها می‌تواند فعالان این حیطه را راهنمایی کند.
راه پرداخت و نبض‌افزار (به عنوان یکی از فعالان عرصه رگ‌تک) با برگزاری رویدادی با عنوان رگ‌تک، پیوند فناوری و مقررات  سعی در جلب توجه نهادهای حاکمیتی و کسب‌وکارهای خصوصی و دولتی به «رگ‌تک» و کاربرد اثربخش فناوری در قانون‌گذاری، نظارت و تطبیق در عرصه‌های مختلف و استفاده از فناوری در راستای افزایش کیفیت زندگی مردم دارد.

علاقمندان برای حضور در رویداد«رگ‌تک» می‌توانند از طریق وب‌سایت ایوند ثبت‌نام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi