شنبه، ۱۵ تیر ۹۸ - ۰۳:۳۷

شنیده‌ها حکایت از رسیدن روند ادغام میان دو صدرنشین بازار خرید گروهی ایران یعنی نت‌برگ و تخفیفان به ایستگاه آخر دارد که در کنار یکدیگر بخش بسیار بزرگی از بازار خرید گروهی ایران را در اختیار دارند. به گزارش پیوست، در صورت امضای توافق نهایی این دو در کنار ادغام قریب‌الوقوع چیلیوری و ریحون، این دومین اتحاد بزرگی است که میان گروه‌های سرمایه‌گذاری سرآوا و هلدینگ کسب و کار نوین ایرانیان انجام می‌شود.

 بسیاری از ناظران بازار تجارت الکترونیک ایران باور دارند در صورت رسمی‌شدن این دو ادغام خبرساز جغرافیای رقابت میان گروه اسنپ، یا همان گروه اینترنتی ایران ( IIG)، و باقی اکوسیستم استارت‌آپی ایران وارد فاز جدیدی خواهد شد. به ویژه که طی یک سال اخیر در بازار حمل‌ونقل و سفارش غذای آنلاین اعتراض رقبا به آنچه، انحصارگرایی گروه اسنپ، خوانده شده به نحو محسوسی افزایش یافته است.

پیش از این نیز گویا الوپیک تلاش‌هایی برای خرید ریحون انجام داده بود و در نظر داشت با ورود به بازار سفارش آنلاین غذا زنجیره خدمات سوپر اپ خود را که حالا هم نیم‌نگاهی به این بازار دارد را تکمیل کند؛ اما در نهایت مذاکره‌های این دو شرکت برای پیوستن به یکدیگر به نتیجه نرسید. الوپیک هم با حرکت به سمت تاکسی از پیک موتوری همچنان در مسیر مشابهی قرار دارد. با توجه به حضور سنگین ماه‌های اخیر اسنپ‌فود در بازار سفارش غذای آنلاین، چیلیوری بدون شک این امکان را پس از ادغام‌های اخیر خواهد یافت که بتواند با توان بیشتری در حوزه‌های جدید و پیشین رقابت کند. هرچند همچنان هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان نیاز به بازو یا دست کم متحدی در بخش حمل و نقل خود خواهد داشت. این خرید‌ها و ادغام‌ها تنها خبرهای پیش رو در اکوسیستم استارت‌آپی کشور نیست چرا که براساس شنیده‌های پیوست سرویس آنلاین آی‌هوم، فعال در حوزه املاک نیز توسط دیوار خریداری شده است. بنابراین به زودی با تکیه بر جریان سوپراپ‌ها باید منتظر ادغام‌های بیشتری در این بخش از بازار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi