سه شنبه، ۰۷ خرداد ۹۸ - ۰۶:۴۵

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

گزارش‌های جهانی نشان می‌دهد که سرعت رشد کاربران اینترنت در ایران نسبت به سال گذشته با ۲۹درصد رشد مواجه شده است.در رتبه‌بندی کشورها براساس تعداد کاربران اینترنت، ایران با بیش از ۱۶میلیون کاربر جدید، در رتبه پنجم جهان از نظر رشد تعداد کاربران قرار گرفته است.

هند با ۱۰۰ میلیون کاربر جدید، بیشترین میزان رشد (۲۰ درصد) را در ۱۲ ماه اخیر داشته است. بعد از هند، چین با بیش از ۵۰ میلیون کاربر جدید در رتبه دوم  و ایالات متحده امریکا با بیش از ۲۵ میلیون کاربر جدید در رتبه سوم قرار گرفته است. همچنین کشور اندونزی با ۱۷ میلیون کاربر جدیداینترنت، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش‌های datareportal که برگرفته از آمار GSMA و اتحادیه بین‌المللی مخابرات است، تعداد کاربران اینترنت در ژانویه سال ۲۰۱۹، ۴.۳۹ میلیارد نفر است که رشد ۹ درصدی (برابر با ۳۶۶ میلیون نفر) را نسبت به ژانویه سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد. سرعت رشد کاربران اینترنت جدید، در هر ثانیه، ۱۱ نفر است که برابر با یک میلیون کاربر جدید در هر روز است.

نفوذ اینترنت در کشورهای آسیای جنوبی ۴۱ درصد گزارش شده که در مقایسه با رقم ۳۱ درصدی سال پیش، قابل توجه است. این ارقام نشان می‌دهند که هند بیش از یک‌چهارم رشد جهانی کابران اینترنت را به خود اختصاص داده است. از سوی د یگر در مجموع، منطقه آسیا اقیانوسیه حدود ۵۵ درصد از رشد سالانه را رقم زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi