Follow Us

رکورد تست سرعت عملی شبکه 5G شکسته شد؛ 1 گیگابیت بر ثانیه

رقابت در حوزه ۵G این روزها بیش از هر زمان دیگری گرم شده و اپراتورهای موبایل در حال توسعه هر چه بیشتر و انجام مراحل نهایی تست برای عرضه اولیه شبکه‌های خود هستند در این راستا اپراتور AT&T امریکا روز گذشته اعلام کرد که توانسته در یک بستر عملی و خارج آزمایشگاهی به سرعت گیگابیتی در انتقال اطلاعات این نسل برسد.

همانطور که می‌دانید شرکت‌های توسعه دهنده دستگاه‌های مخابراتی در همکاری نزدیکی با اپراتورهای موبایل شرایط تئوری و آزمایشگاهی را از مدت‌ها پیش برای رسیدن به سرعت‌های گیگابیتی در انتقال اطلاعات برای شبکه‌های مخابراتی فراهم کرده‌اند ولی اینکه در عمل نیز بتوانیم به این سرعت‌ها برسیم تا پیش از این توسط منابع موثقی تأیید نشده بود.

در همین راستا اپراتور AT&T امریکا اعلام کرده است که به عنوان اولین اپراتور ۵G در داخل خاک امریکا توانسته به سرعت عملی یک گیگابیت بر ثانیه برسد. این تست آنطور که مسئولین این شرکت اعلام کرده‌اند روی بستر شبکه ایجاد شده و با تجهیزات مخابراتی تجاری صورت گرفته است که در آن مودم Netgear Nighthawk 5G Mobile Hotspot به عنوان دستگاه گیرنده و فرستنده سیگنال‌های شبکه ۵G روی بستر AT&T مورد استفاده قرار گرفته است.

با این نوع سرعت می‌توان یک فیلم HD دو ساعته کامل را تنها در مدت ۲۰ ثانیه دانلود کرد و شرکت AT&T اعلام کرده در حال کار است تا بتواند میزان پایداری شبکه را در این حالت نیز افزایش دهد و در نهایت به هدف اولیه خود که عرضه بالاترین سرعت‌ها در شبکه ۵G است برسد.

البته همانطور که می‌دانید در این زمینه AT&T تنها اپراتور فعال نبوده و بسیاری از اپراتورهای امریکایی از جمله Verizon Wireless و همچنین اپراتورهای کره‌ای، چینی و حتی تایوانی در حال توسعه هر چه بیشتر هستند تا در پایان ماه آوریل (که امروز اولین روز آن است) اولین شبکه‌های عملی ۵ جی راه‌اندازی و آماده استفاده عمومی شود.

برچسب ها

درباره: بازار فناوری

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رکورد تست سرعت عملی شبکه ۵G شکسته شد؛ ۱ گیگابیت بر ثانیه”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه