خبرهای ویژه

» اخبار فناوری » گول نخورید :این وب‌سایت با استفاده از هوش مصنوعی چهره جعلی درست می‌کند!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۲۱:۰۲

گول نخورید :این وب‌سایت با استفاده از هوش مصنوعی چهره جعلی درست می‌کند!

از بین کاربردها و فعالیت‌های مختلف هوش مصنوعی شاید ساختن چهره جعلی در بین عجیب‌ترین موارد باشد و این کار را می‌توانید تنها با وارد شدن به یک آدرس اینترنتی انجام دهید. قابلیت ساخت تصاویر جعلی توسط هوش مصنوعی هنوز به یک توانایی همه‌گیر تبدیل نشده است اما وب‌سایتی به نام thispersondoesnotexist.com می‌تواند به سرعت یک چهره […]

گروه آیسا

از بین کاربردها و فعالیت‌های مختلف هوش مصنوعی شاید ساختن چهره جعلی در بین عجیب‌ترین موارد باشد و این کار را می‌توانید تنها با وارد شدن به یک آدرس اینترنتی انجام دهید. قابلیت ساخت تصاویر جعلی توسط هوش مصنوعی هنوز به یک توانایی همه‌گیر تبدیل نشده است اما وب‌سایتی به نام thispersondoesnotexist.com می‌تواند به سرعت یک چهره جعلی ساخت هوش مصنوعی به شما ارائه دهد. هر بار که وارد این سایت شوید یک چهره جدید به شما نمایش داده می‌شود که شاید سخت است باور کنید مربوط به یک شخص واقعی نیست!

این وب‌سایت ساخته فیلیپ وانگ بوده که یکی از مهندسین اوبر به حساب می‌آید و از مبنای تحقیق سال پیش شرکت انویدیا استفاده می‌کند تا تعداد زیادی پرتره جعلی به شما تحویل دهد. الگوریتم مورد استفاده این هوش مصنوعی تعداد زیادی تصویر واقعی در اختیار دارد و با استفاده از یک شبکه معروف به GAN یا همان Generative Adversarial Network نمونه‌های جدیدی می‌سازد.

 

 

شرکت  پویاسازاندسته بندی : اخبار فناوری
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.