رئیس جمهور: فیلتر و فیلترینگ به‌تدریج به تاریخ خواهد پیوست

رئیس جمهور بر لزوم گسترش فضای مجازی و دولت الکترونیک برای جلوگیری از فساد تأکید کرد و گفت فیلتر و فیلترینگ به‌تدریج به تاریخ خواهد پیوست.حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور در نشست مشترک هیئت وزیران با استانداران سراسر کشور بر لزوم دولت الکترونیک و فضای الکترونیک تأکید کرد. وی فضای مجازی را عامل مهمی در جلوگیری از فساد دانست که دولت یازدهم و دوازدهم نقش پررنگی در درست کردن زیربنای آن داشته است.

به‌گفته‌ی وی، دولت الکترونیک و فضای دیجیتالی باعث اشتغال‌زایی و تسهیل ارتباطات می‌شود، فعالیت‌ها را ارزان می‌کند، باعث توسعه گردشگری می‌شود، فناوری‌های پیشرفته و تحقیقات دانشگاهی را تسهیل می‌کند که از مزایای آن به شمار می‌آید و در عین حال برای جلوگیری از آسیب‌های آن باید مراقبت شود.

روحانی فضای مجازی را به چاقوی تیزی تشبیه کرد که مزایای زیادی دارد و هر روز امکاناتش بیشتر می‌شود، در عین حال باید هنگام استفاده از آن مراقبت شود. وی در ادامه افزود فیلتر و فیلترینگ هم به‌تدریج به تاریخ خواهد پیوست و اثر آن تا زمانی محدود مؤثر است. وی گفت:

ما باید از فناوری روز دنیا به‌درستی استفاده کنیم و با نظم و مقررات هوشیاری و تکیه بر قانون از آن مراقبت کنیم. نمی‌توانیم این مسائل را رها کرده و با بستن آن بخواهیم از آن خلاص شویم.

رئیس‌جمهور همچنین اعلام کرد تحقق شفافیت در موضوع گرفتن ارز دولتی، ثبت سفارش، اینکه چه کسی برای چه کاری، چه مقدار ارز دریافت کرده و چه میزان کالا وارد کرده و در کجا انبار کرده، تنها با دولت الکترونیک و فضای الکترونیک امکان تحقق دارد.

روحانی همچنین با تأکید بر اینکه راه مبارزه با فساد، شفافیت است؛ گفت:

فضای مجازی که دولت به این میزان برای گسترش آن ارزش قائل است، گاهی حتی مشکلاتی برای خود دولت ایجاد می‌کند؛ اما در مجموع برای کشور مفید است.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: ماندانا داودی

خبرنگار حوزه ی فناوری اطلاعات عاشق عکاسی

0 دیدگاه در “رئیس جمهور: فیلتر و فیلترینگ به‌تدریج به تاریخ خواهد پیوست”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,825
  • 5,985