جمعه، ۰۷ دی ۹۷ - ۰۹:۴۱

توئیتر در گزارشی که به‌تازگی منتشر کرده اعتراف کرده حساب‌های حزب‌الله و حماس را به‌«درخواست» رژیم صهیونیستی مسدود می‌کند.به گزارش تسنیم ، شبکه اجتماعی توئیتر فاش کرده در ۶ ماه سال جاری به‌«درخواست» وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی ۲۲ شناسه متعلق به کاربران حماس و حزب‌الله را مسدود کرده است.

توئیتر مدعی است این حساب‌ها در فلسطین اشغالی مسدود شده‌اند و فعالیت آنها تا حد زیادی در مناطق دیگر پابرجا است.

روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل گزارش داده شرکت توئیتر در سراسر دنیا ۲۰۵۱۵۶ حساب کاربری را به‌دلیل آنچه نقض قوانین آن علیه «تروریسم» خوانده شده‌اند معلق کرده است.این اطلاعات در سیزدهمین گزارش شفافیت توئیتر که اخیراً منتشر شده آورده شده‌اند. چاپ نامه‌ای از وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی در این گزارش به‌تاریخ ۲۶ ژوئن، انتقادهای گسترده از عملکرد توئیتر و فیس‌بوک را به‌همراه داشته است.رژیم صهیونیستی در این نامه از ۱۶ حساب کاربری که متعلق به سران حماس و حزب‌الله هستند نام برده و ۲۴ حساب دیگر را هم مشخص کرده که متعلق به خود این دو گروه هستند.

استانداردهای دوگانه

روزنامه‌نگاران و فعالان فلسطینی از مدت‌ها پیش از رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توئیتر بابت استانداردهای دوگانه در برخورد با مسائل مربوط به اسرائیل و فلسطین انتقاد کرده‌اند. سال گذشته پایگاه افشاگر اینترسپت فاش کرد فیس‌بوک بنا به درخواست رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا محتواهای کاربران را سانسور و یا حساب‌های کاربری آنها را مسدود می‌کند.اردیبهشت‌ماه سال جاری، ده‌ها نفر از روزنامه‌نگاران فلسطینی در اعتراض به سیاست‌های فیس‌بوک در حذف صفحات فلسطینی‌ها مقابل دفتر سازمان ملل در غزه اعتراض کردند.

سلما معروف، سخنگوی حماس در آن زمان گفت: «فیس‌بوک سال گذشته تقریباً حساب کاربری ۲۰۰ فلسطینی را مسدود کرد و از آغاز سال ۲۰۱۸ هم به‌بهانه‌های واهی حساب ۱۰۰ نفر دیگر را مسدود کرده است».او همچنین گفت که حدود ۲۰ درصد از صفحات فیس‌بوک آشکارا کاربران را به خشونت علیه فلسطینی‌ها تحریک می‌کنند در حالی که هیچ برخورداری با آنها صورت نمی‌گیرد.

ماه آوریل، «مرکز عربی پیشبرد رسانه‌های اجتماعی» گفت واحد سایبری کابینه رژیم صهیونیستی رسماً اعلام کرده فیس‌بوک در سال ۲۰۱۷، ۸۰ درصد از موارد درخواستی این رژیم برای حذف محتواها و صفحات مربوط به فلسطینی‌ها را پذیرفته است.فیس‌بوک ماه گذشته هم با بسنده کردن به تعلیق ۲۴ساعته پسر نتانیاهو، علی‌رغم توهین نژادپرستانه به همه مسلمان‌ها یک بار دیگر جنجال آفرید.

«یائیر نتانیاهو»، پسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ماه پیش در حساب کاربری‌اش در توئیتر به مسلمان‌ها توهین کرده و خواستار خروج آنها از اراضی اشغالی فلسطین شده بود. او نوشت: «می‌دانید فقط کجا حمله‌ای اتفاق نمی‌افتد؟ در ایسلند و ژاپن که به‌حسب اتفاق، مسلمانی در آنجا زندگی نمی‌کند».او در پیامی دیگر در فیس‌بوک نوشت فقط دو راه‌حل برای صلح وجود دارد: «یا تمام یهودی‌ها [اسرائیل را] را ترک کنند و یا تمام مسلمان‌ها از آن خارج شوند». پسر ۲۷ساله نتانیاهو نوشت: «من راهکار دوم را ترجیح می‌دهم».فیس‌بوک، علی‌رغم این توهین نژادپرستانه تنها برای ۲۴ ساعت حساب کاربری یائیر را معلق کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi