لری پیج

25 (1)

لری پیج، یکی از بنیان‌گذاران گوگل است. او به همراه سرگئی برین گوگل را پایه‌گذاری کرد و از سال ۲۰۰۴ تصمیم گرفت تا تنها یک دلار به‌عنوان حقوق از گوگل دریافت کند. البته این یک دلار چیزی را تغییر نمی‌دهد؛ چون سهم لری پیج از گوگل ۵۱ میلیارد دلاراست.

 سرگئی برین

25 (2)

ســرگئی بــرین هم دیـگر بنیان‌گذار گوگل است و او هم با لری پیج هم نظر شد تا هر دو آنها از سال ۲۰۰۴ تا امروز از گوگل حقوق دریافت نکنند.البته سهم برین هم از گوگل ۵/ ۴۶ میلیارد دلار است.

 جک دورسی

25 (3)

جک دورسی، مدیرعامل شبکه اجتماعی توییتر است. او هم برای این سمت در سال فقط یک دلار حقوق می‌گیرد که البته سهم دورسی از توییتر ۴میلیارد دلار است.

 لری الیسون

25 (4)

لری الیسون که سمت CTO را در اوراکل دارد از مدیرانی است که فقط یک دلار در سال حقوق می‌گیرد. اوراکل سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که مدیر ارشد تکنولوژی این کمپانی یعنی الیسون فقط یک دلار در سال حقوق خواهد گرفت. این درحالی است که بنیان‌گذاران اوراکل سال ۲۰۱۴ هر کدام ۹۵۰ هزار دلار حقوق گرفتند که از ۲ برابر حقوق رئیس‌جمهوری آمریکا است.  البته الیسون خیلی نگران این مساله نیست چون سهم او از اوراکل ۴۰/ ۶۲ میلیارد دلار است.

 ایلان ماسک

25 (5)

ایلان ماسک نابغه بزرگ تکنولوژی درحال حاضر مدیرعامل تسلا موتورز است. او از کمپانی خود هیچ حقوقی دریافت نمی‌کند.  سال ۲۰۱۵ دادگاه کالیفرنیا او را مجبور کرده تا حداقل دستمزد ۳۷ هزار دلار در سال را دریافت کند! ایلان ماسک نه‌تنها حقوقی از تسلا نپذیرفته، بلکه هیچ جایزه، تشویق یا هر نوع پول دیگری را قبول نکرده است. البته گفته می‌شود او بیش از ۶/ ۱۹ میلیارد دلار پولدارد.

 مارک زاکربرگ

25 (6)

مارک زاکربرگ هم از مدیرانی است که این تصمیم را سال ۲۰۱۳ گرفته است.  مــدیرعامل و بنیـان‌گذار فیس‌بوک سال ۲۰۱۲ نیم میلیون دلار حقوق گرفت و از سال ۲۰۱۳ تا امروز فقط یک دلار در سال حقوق می‌گیرد. او همچنین هیچ سهام تشویقی یا پول اضافه دیگری هم دریافت نمی‌کند.  البته او اندوخته‌ای ۶۶ میلیارد دلاری دارد و خیلی نگران حقوق خود از فیس‌بوک نیست.

 دیوید فیلو

25 (7)

دیــوید فـیــلو، یــکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل یاهو است. فیلو هم سال‌هاست که فقط یک دلار در سال حقوق دریافت می‌کند. البته سهم او از یاهو ۶/ ۵ میلیارد دلار است و برای او هم حقوق گرفتن از یاهو خیلی جذابیتی ندارد.

 جرمی استاپلمن

25 (8)

جرمی استاپلمن، مدیرعامل سرویس Yelp است. او سال ۲۰۱۲ حقوق ۳۰۰ هزار دلاری دریافت کرد و سال بعد هم ۳۷ هزار دلار حقوق گرفت و سال ۲۰۱۴ اما فقط با یک دلار در سال کار کرد. البته باید بدانیم که سهم او از یلپ ۲۲۲ میلیون دلار است.