سه شنبه، ۰۸ اسفند ۹۶ - ۰۹:۴۷

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

 مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت از اختصاص ۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه پهنای باند رایگان به پیام رسان های مورد تایید شورای عالی فضای مجازی خبر داد. صادق عباسی شاهکوه مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت درباره اینکه تاکنون چه حمایتی از پیام‌ رسان های داخلی انجام شده است، عنوان کرد: با توجه به مصوبات شورای عالی فضای مجازی و دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکنون حدود ۳۰۰گیگایبت بر ثانیه، پهنای باند رایگان در اختیار پیام رسان های بومی قرار گرفته که نه تنها محدودیتی برای افزایش آن وجود ندارد بلکه این ظرفیت از ظرفیت تلگرام بیشتر است.

 

 

وی اظهار داشت: این حمایت ها در راستای تحقق سیاست دولت تدبیر و امید، شورای عالی فضایی مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر تقویت شبکه های پیام رسان داخلی صورت گرفته است.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: علاوه بر حمایت های مالی، امکانات فنی شامل ۳ رک به صورت هم مکانی، مرکز ترافیک داده (IXP) با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه در اختیار آنها قرار گرفته است.

رک محفظه ای است که سرور یا متعلقات شبکه مانند سوییچ و مودم در آن قرار می گیرد و با توجه به نوع رک هم از سرور محافظت می کند.

عباسی شاهکوه با اشاره به حمایت های بیشتر از این پیام رسان ها در مراحل بعد، افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت برای گسترش و توسعه تولید محتوای بومی نیز، علاوه بر ارائه تسهیلات بانکی، نسبت به تامین زیرساخت های ارتباطی و ارائه خدمات فنی شامل پنج مرکز ترافیک داده دیگر (۱۰G IXPیا NIN) و ۵ رک هم مکانی به صورت رایگان اقدام خواهند کرد.

شایان ذکر است؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با هدف حفظ و صیانت از هویت ملی و دینی و صیانت از حقوق شهروندی و حریم خصوصی برای توسعه و تسهیل تولید محتوای بومی، شبکه های پیام رسان اجتماعی داخلی را تحت حمایت همه جانبه قرار داده است.

هفدهم بهمن ماه حسن روحانی رییس جمهوری با تاکید بر اینکه فضای مجازی را باید به یک فرصت بزرگ تبدیل کنیم، عنوان کرد: دولت مصمم است شبکه های اجتماعی داخلی و پیام رسان های داخلی را تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi