دوشنبه، ۳۰ بهمن ۹۶ - ۱۲:۲۸

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

شرکت های بسیاری در حال آزمایش اینترنت ۵G هستند تا کاربران محصولات خود را به این شبکه ارتباطی متصل کنند. به تازگی اینترنت ۵G هواوی در کشور ایتالیا آزمایش شد و سرعت ۳ گیگابیت بر ثانیه را به ثبت رساند.هواوی در روز پنج شنبه اعلام کرد آزمایشی مربوط به اینترنت ۵G را در کشور ایتالیا صورت داده است. اینترنت ۵G هواوی در این آزمایش توانست به حداکثر سرعت ۳ گیگابیت بر ثانیه دست یابد (شبکه ارتباطی ۵G چه قابلیت هایی دارد؟ / نگاهی دقیق به نسل پنجم ارتباطات). برای دستیابی به این سرعت فوق العاده بالا، تجهیزات آزمایشی با پهنای باند ۱۰۰ مگاهرتز مورد استفاده قرار گرفت.

این غول تکنولوژی چینی برای دستیابی به این سرعت بالا با اپراتورهای مخابراتی ایتالیا همانند TIM و Fastweb در شهر تورین همکاری کرده است. هواوی نه تنها توانسته به سرعت بالایی بر پایه شبکه ارتباطی ۵G دست پیدا کند بلکه هفت برابر پهنای باند کمتری نسبت به پیشرفته ترین شبکه ارتباطی ۴G نیز مصرف کرده است.

هواوی در تلاش برای راه اندازی اولین دکل مخابراتی ۵G خود در بهار سال جاری میلادی، به طور پیوسته در آزمایشات مربوط به شبکه ارتباطی ۵G شرکت می کند. در سپتامبر سال ۲۰۱۷ وزارت امور اقتصادی ایتالیا طیفی در بازه فرکانسی ۳٫۶ تا ۳٫۸ گیگاهرتز را در اختیار شرکت های هواوی، TIM و Fastweb قرار داد تا بتوانند درشهرهایی مانند باری و ماترا اینترنت ۵G را آزمایش کنند.

یکی از اهداف انجام این پروژه دستیابی به اولین اینترنت ۵G قابل استفاده در ماه ژوئن امسال بوده و هدف دیگر آن نیز پوشش ۷۵ درصدی اینترنت ۵G تا پایان سال ۲۰۱۸ است. انتظار می رود دو شهر باری و ماترا تا پایان سال ۲۰۱۹ به صورت صد در صدی تحت پوشش اینترنت ۵G قرار بگیرند.

هواوی در ایتالیا برای تجاری سازی شبکه ارتباطی ۵G با اپراتور مخابراتی ودافون نیز همکاری می کند. هر دو شرکت توانسته اند به سرعت دانلود ۲٫۷ گیگابیت بر ثانیه با تاخیر حدودی ۱ میلی ثانیه دست پیدا کنند. هواوی اعلام کرده که امسال ۸۰۰ میلیون دلار در بخش تحقیق و توسعه اینترنت ۵G سرمایه گذاری می کند. هواوی در حال حاضر با اپراتور کانادایی Telus برای توسعه اینترنت ۵G در ونکوور همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi