چهارشنبه، ۱۸ بهمن ۹۶ - ۰۹:۱۳

بر اساس گزارش معاون وزیر ارتباطات، دفاتر خدمات ارتباطی که اقدام به فروش اطلاعات مشترکان موبایل می‌کردند، تعطیل شدند.

 

حسین فلاح جوشقانی در مورد این موضوع که شماره مشترکان موبایل چگونه در اختیار برخی کسب و کارها برای ارسال پیامک تبلیغاتی قرار می‌گیرد، اعلام کرد این موضوع که گفته می‌شود دیتابیس مشترکان تلفن همراه به طور گسترده و ساماندهی شده از سوی اپراتورها به بیرون درز می‌شود به هیچ وجه درست نیست.

به گفته‌ی وی، هم‌اکنون روش‌های مختلفی برای دریافت اطلاعات و شماره مشترکان موبایل در فضای مجازی وجود دارد، عضویت کاربران در شبکه‌های اجتماعی و راه‌اندازی پروفایل برای عضویت در اپلیکیشن‌های مختلف سبب شده که دسترسی به شماره تلفن مشترک، خیلی دور از تصور نباشد.

بر اساس گزارش معاون وزیر ارتباطات، در بسیاری از موارد مردم در زمان خرید از فروشگاه‌ها، شماره تلفن همراه خود را به مسئول صندوق اعلام می‌کنند و این اطلاعات قابل دسترسی برای بسیاری از کسب و کارها است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد:

این سازمان بررسی‌های بسیاری با هدف حفظ امنیت اطلاعات مشترکان و جلوگیری از درز اطلاعات آنها در شبکه ارتباطی کشور انجام داده است و دستورالعمل بسیار سختگیرانه‌ای در این مورد به اپراتورهای موبایل داده است.

فلاح جوشقانی گفت:

تنها در بعضی موارد مشاهده شده است که برخی دفاتر خدمات ارتباطی و امور مشترکان، اقدام به فروش و لو دادن یک سری از اطلاعات مشترکان می کردند که این دفاتر را مسدود کردیم.البته این به معنای اینکه این دفاتر به دیتابیس اصلی اپراتورهای موبایل دسترسی داشته‌اند نبوده و این اطلاعات قابل دسترسی نیست، چراکه اپراتورها از تبعات منفی از بین رفتن اعتماد مشترکان خود آگاهی کامل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi