یکشنبه، ۰۸ بهمن ۹۶ - ۰۴:۳۴

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

سیستم حمل‌ونقل عمومی پایتخت از گذشته با بارش برف و باران، مختل می‌شد و ظاهرا این روزها پای اختلالات به سامانه‌های تاکسی موبایلی که اقدام به افزایش نرخ کرایه‌ها نیز کرده‌اند، باز شده است.بارش سنگین برف در نیمه شمالی کشور که از شب گذشته پایتخت را هم در بر گرفت، باعث مسدود شدن برخی معابر و راه‌های مواصلاتی بیرون و درون شهری شد.

 

 

طبعا چنین موضوعی بار ترافیکی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را بالا برده است و متأسفانه همچون روال سابق، در چنین شرایطی شاهد هستیم که تاکسی در سطح شهر کمیاب یا فقط دربستی می‌شود.

این موضوع نوستالژیک برای اغلب  پایتخت‌نشینان، اکنون گریبان تاکسیهای موبایلی را هم که چشم امید مردم به آنها برای انحصارشکنی بود، گرفته است.

جای تعجب است که یکی از تاکسیهای موبایلی که اقدام به افزایش ۴۰ درصدی نرخ کرایه‌ها در این روز بارانی کرده در اطلاعیه‌ای به مشترکان می‌گوید: برای موفقیت بیشتر در قبول درخواستها توسط رانندگان و حفظ سرعت و کیفیت خدمات در شرایط اوج (بارندگیهای ناگهانی، ترافیکهای غیرعادی و…) هزینه سفر در این محدوده موقتا افزایش ۴۰ درصدی می‌یابد.

از سوی دیگر، یکی از فعالان دیگر این حوزه نیز نرخ کرایه‌ها را از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد گران کرده و دلیل این موضوع را «اوج درخواست» عنوان کرده است.

جای تعجب است که با در نظر گرفتن این مشوقها، باز هم درخواست برای تاکسی به شکل موبایلی در این روزها چندان کار ساده‌ای نیست؛ برخلاف اینکه عده‌ای گمان می‌کنند با این راهکارهای مقطعی سطح کیفی سامانه‌ها حفظ می‌شود اما رانندگان این سامانه‌ها در روزهای خاص همچون شرایط برفی کمتر حاضر به سرویس‌دهی هستند و یکی از این راننده‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: چرا در شرایطی که می‌شود مسافر دربستی با قیمتی دو تا سه برابر سامانه‌های تاکسی موبایلی سوار کرد، اپلیکیشنم را روشن کنم؟!

این راننده خودرو سمند که از راننده‌های یکی از همین سامانه‌های تاکسی موبایلی است، با تأکید بر اینکه نرخ فعالیت در این سامانه‌ها پایین است، گفت: هر چند در شرایط بارانی و برفی نرخها بالا می‌رود، اما اگر دقت کنید راننده‌های کمتری در این روزها حاضر به کار هستند و اگر هم بخواهند با ماشین کار کنند، اپلیکیشن‌شان را خاموش می‌کنند و سعی دارند تا در مناطق خاص اقدام به خدمات به شکل دربستی کنند.

به گزارش تسنیم، با این حال ظاهرا نباید چشم امیدی به مطلوب شدن حمل‌ونقل عمومی در شرایط خاص روزهای برفی و بارانی داشت حتی از تاکسیهای موبایلی که با شعارهای جذاب روی کار آمدند و جذابیت سرویس و قیمتهای آنها نیز عاملی بر بقایشان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi