پنجشنبه، ۰۷ بهمن ۹۵ - ۱۰:۳۹

پدر و مادرهای امروزی می خواهند که فرزند دلبندشان از همه نظر خاص و بی همتا باشد. همین موضوع باعث شده که بعضا به انتخاب نام هایی روی بیاورند که در نسل های گذشته کمتر به گوش مردم می خورد.

با این حال شکی نیست که انتخاب نامی تک و بی همتا، اما نیک و با مسما برای کودکان امروزی فرهنگ بسیار خوبی است که ضمن افزایش تنوع در نام گذاری می تواند یاد و خاطره اساطیر و بزرگان این مرز و بوم را تا ابد زنده نگه دارد.

اگر در انتظار فرزندی هستید و به شدت در جستجوی یک نام متین و زیبا، شاید اپلیکیشن «شهر نام ها» بتواند راهنمای خوبی برایتان باشد. محصول جدید موسسه یاسین در واقع بخش کوچکی از یک نرم افزار رایانه ای است که حالا می توان در قالب یک اپلیکیشن موبایل به آن دسترسی داشت.

شهر نام ها آرشیوی بیش از ۱۱ هزار اسم دختر و پسر ایرانی، عربی، ترکی، آشوری، ارمنی و … را به همراه معنای لغوی و تلفظ صوتی در خود گردآوری کرده که با جستجوی فیلتردار دقیقی قادر به یافتن آن ها هستید.

سیستم جستجوی اپلیکیشن طوری پیاده سازی شده که بتوانید طبق سلیقه تان اسامی را جستجو کنید. فیلترهای این جستجو می توانند جنس (دختر، پسر، مشترک)، زبان (فارسی، عربی و …)، شروع و پایان با حرفی خاص، تعداد کلمات، حروف ابجد و حتی گروه مربوطه (اسامی پیامبران، شخصیت ها، طبیعت و …) باشند؛ به عبارت بهتر دقیق ترین جستجوی ممکن.

وقتی که اسمی را یافتید، می توانید با تلفظ صوتی درست آن آشنا شوید و حتی ببینید که نام انتخابی شما از چه اسم دیگری مشتق شده است. دسترسی به تمامی مواردی که گفتیم هم به طور کاملا رایگان صورت می پذیرد، اما در منوی اپ گزینه ای برای ارتقاء به نسخه کامل با هزینه ۲۵۰۰ تومان را شاهد هستید.

انتخاب نامی شایسته و خوب برای کودک کار بسیار حساسی است، بنابراین چه خوب است که روی این موضوع وقت بیشتری بگذاریم و نامی انتخاب نکنیم که در آینده موجب سرافکندگی و خجالت زدگی فرزندان مان در اجتماع باشد. اپلیکیشن شهر نام ها را می توانید همین حالا و به رایگان از کافه بازار دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi