Follow Us

واتس اپ به سیستم اعتبارسنجی دو مرحه‌ای مجهز می‌شود

پیام رسان WhatsApp به قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای مجهز می‌شود.کاربران اپلیکیشن واتس‌اپ که از نسخه‌ی بتای آن استفاده می‌کنند، اخیرا شاهد گزینه‌ی تائید هویت دو مرحله‌ی در بخش تنظیمات این نرم‌افزار هستند.بر اساس گزارش سایت Android Police این قابلیت از هم‌اکنون برای بیشتر کاربرانی که از نسخه‌ی بتا با ورژن ۲.۱۶.۳۴۱ و بالاتر استفاده می‌کنند مهیا خواهد بود.این ویژگی تنها مختص کاربران اندروید نیست و ظاهرا کاربران ویندوزفون که به نسخه‌ی بتای واتس‌اپ دسترسی دارند نیز می‌توانند از این امکان استفاده نمایند.

c97c49b2-0720-4670-bd8b-f0da1835d4b6-1

هنگامی که گزینه‌ی Two-Factor Authentication را فعال ‌می‌کنید با پیامی روبرو خواهید شد که از شما می‌خواهد یک کد ۶ رقمی (اعداد یا حروف) را وارد کنید و در عین حال به خاطر داشته باشید هر زمان که بخواهید دستگاه جدیدی را به حساب کاربری‌تان اضافه کنید؛ باید پس از دریافت پیامک فعال‌سازی، این رمز ۶ کاراکتری را هم مجددا وارد کنید تا فرایند فعال‌سازی تکمیل شود.

در نگاه اول ممکن است افزودن این سیستم امنیتی برایتان ناخوشایند و بی‌معنی جلوه کند؛ اما در حقیقت با فعال کردن احراز هویت دومرحله‌ای، شما لایه‌ی دفاعی مستحکم‌تری در برابر سارقینی که می‌خواهند با شبیه‌سازی (Clone) گوشی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند، ایجاد کرده‌اید.

بدون این کد ۶ رقمی، فعال‌سازی واتس‌اپ بر روی گوشی یا دستگاه جدید تنها منوط به ارسال یک پیام با کد فعال‌سازی خواهد بود و از آنجایی که این پیامک برای تمامی دستگاه‌های افزوده‌شده در اکانت شما نیز ارسال خواهد شد، این خطر وجود دارد که اگر کسی کلونی از گوشی شما در اختیار داشته باشد با دریافت این پیامک به‌راحتی بتواند به اطلاعات و پیام‌های شخصی شما دسترسی پیدا کند.

پست پیشنهادی :   گوشی‌های اپل استفاده از رمزهای یکبار مصرف را با مشکل مواجه کرد

افزودن این قابلیت مدت‌ها به‌صورت شایعه مطرح بود؛ اما این اولین باری است که نسخه‌های جدید بتای واتس‌اپ که برای کاربران عادی نیز قابل استفاده است به چنین ویژگی مجهز می‌شود، البته فعلا این سیستم امنیتی در فاز بتا قرار دارد و مدتی زمان خواهد برد تا به‌صورت رسمی و عمومی منتشر شود.

درباره: بازار فناوری

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “واتس اپ به سیستم اعتبارسنجی دو مرحه‌ای مجهز می‌شود”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه