شرکت زیرساخت: ببخشید دیروز اینترنت قطع شد

معاون وزیر ارتباطات گفت: روز یکشنبه در مدت زمانی حدود ۲۵ دقیقه ۶۰ درصد اینترنت تهران از مدار خارج شد.

محمدجواد آذری جهرمی در همایش پدافند غیرعامل با بیان اینکه روز یکشنبه اشکالی در شبکه به وجود آمد که حدود ۶۰ درصد ظرفیت اینترنت در تهران از مدار خارج شد، گفت: مشکل فنی در برخی قسمت‌های شبکه زیرساخت عامل بروز اختلالاتی در اینترنت تهران بود.

به گفته وی، این اتفاق در بخش پاور یکی از شبکه‌ها رخ داده و مرکز انقلاب را از دسترس خارج کرد؛ با این حال اختلالی در شبکه دسترسی استان های دیگر به وجود نیامد اما اگر چنین اتفاقی در سال گذشته رخ می‌داد شاید ۹۰درصد ارتباطات کشور از دست می‌رفت.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: این اختلالات در مدت زمانی حدود ۲۵ دقیقه برطرف شد و شبکه به پایداری لازم رسید.

همچنین به دنبال قطع اینترنت در برخی از نقاط تهران، شرکت ارتباطات زیرساخت اطلاعیه ای صادر کرد که به دلیل اختلال بوجود آمده در سیستم انتقال شرکت ارتباطات زیرساخت، بخشی از ظرفیت انتقال مرکز مخابراتی انقلاب اسلامی به مدت ۲۵ دقیقه از مدار خارج و باعث اختلال در سرویس های مشترکین این شرکت در برخی از مناطق تهران شد.

شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای خط مشی کیفیت و مشتری مداری، ضمن پوزش جدی از مشترکین، تمام تلاش خود را برای پیشگیری از حوادث مشابه به کار می گیرد و خود را موظف به رعایت دستورالعمل ها درباره پرداخت جریمه به شرکت های سرویس گیرنده می داند.

 

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “شرکت زیرساخت: ببخشید دیروز اینترنت قطع شد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,358
  • 5,980