یکشنبه، ۰۷ شهریور ۹۵ - ۰۵:۵۶

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

با توجه به استفاده برخی کاربران توییتر از این شبکه اجتماعی برای توهین و آزار دیگران، توییتر به دنبال تهیه فهرستی از کلیدواژه هاست تا چنین مطالبی به طور خودکار فیلتر شوند.

twitter-04-hd-wallpaper-616x506

این سیستم فیلترینگ مبتنی بر لغات ده‌ها زبان زنده دنیا را که در این شبکه اجتماعی استفاده می‌شود دربرمی گیرد و از این طریق پست‌های اهانت‌بار کاربران به سرعت قابل شناسایی و پاک کردن است.

ابزار یاد شده که به کاربران عادی امکان تهیه فهرستی از لغات و اصطلاحات زننده در هر زبان را می دهد راه بهتری برای مقابله با افراد مزاحم و بی ادب در فضای مجازی است.

آن دسته از کاربران که تصور می کنند با وارد نکردن اطلاعات شخصی در فضای مجازی ناشناس می مانند و می توانند از این طریق به نفرت پراکنی و انتشار مطالب تند و نژادپرستانه بپردازند هم با اجرای ابتکار عمل مذکور قابل شناسایی و مطالبشان قابل حذف خواهد بود.

شبکه اجتماعی اینستگرام هم چندی قبل ابزاری مشابه برای حذف دستی کلمات نامناسب از پست های کاربران در اختیار علاقمندان قرار داده بود تا اگر اظهارنظری تند و بی ادبانه بود به طور خودکار قابل حذف باشد. اما این ابزار فعلا تنها در اختیار کاربران مشهور و حساب های کاربری مربوط به صاحبان مشاغل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi