یکشنبه، ۳۱ مرداد ۹۵ - ۱۱:۴۳

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

محدودیت اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های موبایل برداشته شد تا اپراتورهای موبایل امکان تبلیغات پیرامون اجرای این طرح را داشته باشند و مردم نیز به انتخاب اپراتور محبوب‌شان بپردازند.

139406071116261515981784

اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره‌ها امروز صبح از پوسته آزمایشی خارج و رقابت اپراتورهای موبایل جهت جذب هر چه بیشتر مشترکان دیگر اپراتورها به صورت تجاری آغاز شد.

این طرح ملی امکانی را در اختیار مشترکان موبایل قرار می‌دهد تا شماره تلفن همراهشان را بدون تغییر به اپراتورهای دیگر منتقل کنند. به عنوان مثال اگر از جمله مشترکان ناراضی همراه اول یا ایرانسل باشید به راحتی می‌توانید شماره خود را به اپراتور دیگر منتقل کنید و از خدمات مطلوب دیگری بهره‌مند شوید.

علی اصغر عمیدیان -رئیس رگولاتوری- در مراسم بهره برداری تجاری از ترابردپذیری شماره های تلفن همراه با بیان اینکه طرح شماره موبایل را به مشترک وصل و از خیمه اپراتورها خارج می کند، گفت: هدف ما ایجاد رقابت بین اپراتورها، ارتقای کیفیت خدمات و احقاق حقوق مشترکان بود.

وی افزود: این طرح به نفع تمام اپراتورهاست و می توانند به فکر جذب بازارهای جدید باشند.

او با بیان اینکه صندوق پول برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ این طرح را اجرایی کرد، گفت: در سال ۲۰۰۶ عمان، ۲۰۰۹ ترکیه و بحرین و ۲۰۱۰ امارات و کویت این طرح را اجرایی کردند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به آمار تعداد درخواست های ترابرد گفت: در حوزه خطوط دائمی و اعتباری به ترتیب ۴۶۵۸ و ۶۳۳۶ درخواست داشتیم و تعداد پورت های موفق نیز برای دائمی و اعتباری ۱۱۷۸ و ۱۸۷۲ در بازه آزمایشی بوده است.

او افزود: حدود ۲۲۱۳ و ۱۷۵۱ تقاضای رد شده در ارتباط با دائمی و اعتباری ها داشتیم.

 این امکان مزیت قابل توجهی برای مشترکان دائمی تلفن همراه خواهد بود زیرا به نسبت مشترکان اعتباری اعتبار قابل توجهی تحت عنوان ودیعه در اپراتورشان دارند که همین امر باعث می‌شود اگر با مشکلی در سرویس‌دهی اپراتور خود مواجه شدند، صبوری پیشه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi