شنبه، ۳۰ مرداد ۹۵ - ۱۱:۳۸

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

گرچه Google Duo از ابتدای هفته در دسترس قرار گرفته است ولی به نظر می‌رسد این برنامه‌ی کاربردی تماس ویدئویی گوگل به خوبی مخاطبین را شیفته خود کرده است و تنها در عرض یک هفته به مقام اول بیش‌ترین دانلود در میان اپلیکیشن های رایگان گوگل پلی رسیده است.

duo-Google-IO-2016-710x434

کافی است گوگل پلی را روی گوشی خود اجرا کرده و به بخش اپلیکیشن های رایگان رفته و ببینید که Google Duo در مقام اول قرار گرفته است؛ و در جایگاه دوم و سوم به ترتیب پیام‌رسان فیس بوک و بازی خبرساز این روزها یعنی پوکمون گو قرارگرفته‌اند. در جایگاه‌های بعدی به ترتیب فیس بوک، اسنپ چت و یوتوب موزیک ۶ اپلیکیشن برتر این دسته را تشکیل می‌دهند.

با توجه به قدرت رقبای اپلیکیشن جدید گوگل می توان فهمید که Google Duo چقدر در جلب نظر مخاطبین موفق عمل کرده است. همین طور امتیاز کسب‌شده این اپلیکشین نیز قابل توجه است؛ متوسط امتیازات Google Duo 4.5 بوده که اختلاف معناداری با میانگین امتیازات اپلیکیشن فیس بوک (۴)، پیام رسان فیس بوک (۳٫۹) و اسنپ چت (۳٫۹) دارد.

این در حالی است که بسیاری هفته گذشته پیش‌بینی کرده بودند این اپلیکیشن در برابر رقیبانی مانند WhatsApp، FaceTime و پیام‌رسان فیس بوک شکست خواهد خورد، درحالی‌که به همین سرعت مشخص شد Google Duo با چه قدرتی مخاطبین اندرویدی را تحت تاثیر قرارداده است. به علاوه Google Duo بعد از عرضه ابتدایی در چند کشور محدود اکنون به صورت جهانی در دسترس قرار گرفته است.

اما شروع خوب یک موضوع است و باقی ماندند در شرایط موفقیت موضوعی دیگر و باید صبر کرد و دید آیا Google Duo توانایی آن را دارد که موج آغازین مخاطبین جذب‌شده را به مخاطبین دائمی خود تبدیل کند یا خیر. جدول برترین‌های گوگل پلی به ما نشان می‌دهد که تعداد بسیار زیادی از کاربران یک شانس به Google Duo داده‌اند اما چالش واقعی قانع کردن این کاربران در انتخاب این اپلیکیشن به عنوان برترین انتخاب خود در تماس ویدئویی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi