سخنگوی شرکت خدمات مالی آمریکا: مستر کارت هیچ فعالیتی در ایران ندارد

بعد از اظهارات وزیر ارتباطات ایران مبنی بر همکاری پُست با یک شرکت خارجی برای ارائه خدمات مستر کارت در ایران، سخنگوی این شرکت آمریکایی چنین موضوعی را رد کرد.

سخنگوی شرکت آمریکایی خدمات مالی مستر کارت در واکنش به اظهارات مسئولان اجرایی ایران پیرامون همکاری این کمپانی با کشورمان، به تِرند گفته است که مستر کارت هیچ‌گونه فعالیتی در ایران ندارد.

“سِز آیسِن” با تأکید بر “هیچ‌گونه فعالیتی در ایران نداریم”، گفته: تا زمانی که ایران همچنان در حلقه تحریم آمریکا باشد اجازه فعالیت در این کشور را نداریم.

تِرند همچنین اشاره‌ای به اظهارات اخیر محمود واعظی ــ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ــ مبنی بر اینکه شرکت پست جمهوری اسلامی ایران قراردادی با یک شرکت خارجی جهت ارائه سرویس مستر کارت منعقد کرده، داشته است.

این رسانه همچنین گفته است که وزیر ارتباطات ایران از قرارداد همکاری با شرکت ویژن کارت ایرانیان خبر داده که قرار است مستر کارت را در ایران ارائه کند و طبق اظهارات خودشان تحت قوانین تجارت بین‌الملل هستند.

واعظی پیش از این گفته بود که چنین اقدامی ناشی از لغو تحریم‌ها علیه ایران و اثرات به فرجام رسیدن برجام است.

ترند در ادامه گزارش خود به تلاش بانک مرکزی ایران در مارس گذشته نیز پرداخته و گفته که پیش از این نیز ایرانیان به‌دنبال سرویس‌دهی ویزا و مستر کارت در کشورشان بوده‌اند. مقام‌های مسئول ایران نیز پیش از این تلاش‌هایی برای فرصت سازی جهت بهره‌مندی مردم از کارت‌های اعتباری بانک‌های آسیایی بوده‌اند.

در گزارش این رسانه قید شده است که اوایل فوریه و هم‌زمان با رفع محدودیت‌های سوئیفت برای ایران، شرکت تُرکی ایزیکو ــ ارائه کننده کارت‌های اعتباری ــ قراردادی را با ایران بسته که امکان تبادلات مالی برای ۲۳۰ میلیون کارت را فراهم می‌کند.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “سخنگوی شرکت خدمات مالی آمریکا: مستر کارت هیچ فعالیتی در ایران ندارد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 309,017
  • 5,988