Follow Us

چگونه کارآفرینان می توانند جذب سرمایه کنند؟

نکته ایی که کار آفرینان باید بدانند این نکته مهم است که سرمایه گذاران توانگر در عین حالی که قصد ” توانگر ” کردن کار آفرین رادارند، به قصد کسب منفعت، سرمایه گذاری می کنند. چون این سرمایه گذاران بر خلاف صندوقهای سرمایه گذاری جسورانه، از سرمایه شخصی خود سرمایه گذاری می کنند، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا تصمیم قطعی بگیرند. ممکن است طولانی تر از آنچه کارآفرین در ذهن دارد باشد. با توجه به این موضوع رعایت نکات زیر می تواند تا حدی به تسریع جذب سرمایه کمک کند.

 12-steps_cover_yourstory-2

۱٫      آماده شنیدن نه باشید. ناراحت شدن از ” نه ” شنیدن ناشی از غرور بی جاست. وقتی یک کارآفرین ” نه ” می شنود، شخصیت او مورد تردید  قرار نگرفته بلکه این ایده ایست که”نه” شنیده است. کارآفرینان نباید این ” نه ” را شخصی تلقی کرده بلکه باید سعی کنند ایراداتی را که سرمایه گذار، باعث شده ایده نپذیرد را رفع کند.

در مواردی هم ممکن است ایده ایراد نداشته باشد، بلکه ممکن است این حوزه مورد علاقه سرمایه گذار نبوده و یا احساس کند که نمی تواند در این زمینه کمکی به کارآفرین کند. دانستن این موضوع باید به کارآفرین این اعتماد نفس را بدهد که مصمم به کار خود ادامه دهد.

۲٫      مشق شب خود را انجام داده باشید. وقتی در جلسه با سرمایه گذار توانگر قرار         می گیرید، آماده پاسخ به سوالات کلی و جزئی باشید. اگر جواب سوالی را نمی دانید از اینکه بگویید به شما اطلاع خواهم داد نهراسید، این نشان دهنده بلوغ شخصی شما است. بین ندانستن و آماده نبودن فرق بسیاری می باشد. پیش بینی دقیق فروش ۵ سال آینده بسیار سخت خواهد بود و سرمایه گذار انتظار نخواهد داشت که با دقت بسیار بالا به این سوال جواب دهید، ولی  باید بتوانید با دقت بسیاربالا هزینه های آتی خود را ( برای ۶ تا ۱۸ ماه آینده ) ارائه دهید. رعایت این نکته بسیار مهم است زیرا به سرمایه گذار این اطمینان را میدهید که در عین حال که بلند پرواز هستید، واقع گرا نیز می باشید.

پست پیشنهادی :   کافه بازار: اقتصاد اندروید در ایران، مقایسه آن با بازار خدمات ارزش افزوده و گوگل‌پلی

تا حد ممکن با نمونه ای کارا از محصول یا ایده (MVP) به جلسه بروید. بسیار مهم است که سرمایه گذار نمونه کارا از کار شما را لمس کند و ببنید. این به تصمیم گیری سرمایه گذار کمک می کند.

۳٫      با سرمایه گذران صداقت کامل داشته باشید و به وقت او احترام بگذارید.  سرمایه گذاران توانگر جدای از پول بسیار می توانند کمک کنند تا شبکه ارتباطی شما برای رشد کار گسترده شود. به آنها به چشم مربی نگاه کنید و از تجربه آنها استفاده کنید. این فکر که آنها ایده شماررا درک نمی کنند را از سر بیرون کنید و خویش بزرگ بین و مغرور نباشید. آنها چه در حوزه شما تجربه داشته باشند چه نداشته باشند، به عنوان افرادی موفق می توانند راهنمایی های ارزنده به شما ارائه دهند. قدر این موقعیت را بدانید. در ضمن به وقت او احترام بگذارید. دیر رسیدن به جلسه نشان از بی اهمیتی است. شما باید مسیر رسیدن به جلسه را از قبل بررسی کرده و پیش بینی ترافیکهای احتمالی را بدهید. به موقع رسیدن به جلسه اولین تاثیر مثبت در ذهن سرمایه گذار است که به تصمیم گیری او کمک می کند.

برچسب ها

درباره: بازار فناوری

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چگونه کارآفرینان می توانند جذب سرمایه کنند؟”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه