Follow Us

کوالکام نمونه اولیه از سیستم 5G خود را رونمایی کرد

هر روز کمپانی‌های بیشتری آمادگی خود را برای عرضه‌ی محصولات یا تجهیزات سازگار با نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی (۵G) اعلام می‌کنند. حال کوالکام نیز نمونه‌ی اولیه‌ از سیستم سازگار با ۵G را معرفی کرده است.

fa2e080efc91d4e519e632d97e8b30be_XL

سامسونگ یکی از پنج شرکتی است که زودتر از باقی شرکت‌ها آمادگی خود را برای عرضه‌ی محصولات با شبکه‌ی ۵G اعلام کرده است. هواوی و برخی دیگر از تامین‌کنندگان تجهیزات مخابراتی نیز آماده‌ی راه‌اندازی شبکه‌های ۵g هستند. امروز نیز کوالکام با معرفی نمونه‌ی اولیه از سیستم آزمایشی سازگار با ۵G، برنامه خود را برای عرضه‌ی تجهیزات متصل به نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی برای دیگر شرکت‌ها دمو کرد.

این سیستم در واقع نمونه‌ی اولیه از رادیو ۵G است. کوالکام در آن نشان داد که با حداقل تاخیر قادر است چندین گیگابایت اطلاعات را در هر ثانیه منتقل کند و این در حالی است که سیستم روی باند فرکانسی ۶ گیگاهرتز کار می‌کند.

کوالکام می‌گوید سیستم آزمایشی ۵G این شرکت قادر است در باندهای مختلف فرکانسی کار کند، اما دلیل آن‌که این سیستم در باندهای زیر ۶ گیگاهرتز کار می‌کند، اطمینان حاصل کردن از پوشش شبکه‌ی ۵G در همه جا و همچنین انعطاف‌پذیر بودن آن برای استفاده در مصارف مختلف است. این سیستم می‌تواند برای پیش بردن استاندارد ۳GPP بصورت غیرمستقیم نیز موثر باشد.

به دنبال معرفی سیستم ۵G، کوالکام قصد دارد تا آن را در MWC Shanghai که از این هفته شروع به کار می‌کند به نمایش عموم در آورد.

پست پیشنهادی :   اصلاحات گسترده در دیوار با آغاز احراز هویت آگهی‌ دهندگان خودرو و املاک

برچسب ها

درباره: بازار فناوری

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کوالکام نمونه اولیه از سیستم ۵G خود را رونمایی کرد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه