اپل 256

سه شنبه، ۲۵ خرداد ۹۵ - ۱۱:۵۷

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

یکی از معایب iOS عدم امکان غیرفعال‌کردن و یا حذف اپلیکیشن‌های پیش‌فرضی است که احتمالاً بسیاری از کاربران از آن‌ها استفاده نمی‌کنند. اپل شب گذشته در کنفرانس WWDC 2016 نسخه دهم این سیستم‌عامل را معرفی کرد و با این‌که طی مراسم در این‌باره صحبتی نشد اما ظاهراً در iOS 10 می‌توانید اپ‌های پیش‌فرض را نیز حذف کنید.

iOS-10-2

اپلیکیشن‌های پیش‌فرض iOS مانند Stocks، Health و Watch برای بسیاری از کاربران بی‌مصرف هستند و تاکنون راهی برای حذف و یا حتی غیرفعالسازی آن‌ها وجود نداشت. ظاهراً برخی کاربران متوجه حضور اپلیکیشن‌های پیش‌فرض اپل در اپ استور شده‌اند و همان‌طور که در تصاویر می‌بینید دکمه GET خبر از عدم نصب اپ روی دستگاه دارد. حالا اپل در صفحه پشتیبانی خود رسماً این موضوع را تأیید کرده است.

به این ترتیب می‌توان تصور کرد که اپل سرانجام امکان قرار دادن یک اپلیکیشن سوم‌شخص و جانبی را به عنوان اپ پیش‌فرض iOS فراهم خواهد کرد. به این ترتیب شاید در آینده بتوانید اپلیکیشن‌های سافاری و ایمیل اپل را به‌طور کلی با گوگل کروم و جیمیل جایگزین کنید.

در حال حاضر اپلیکیشن‌های Weather، Watch، Voice Memos، Videos، Stocks، Tips، Podcasts، Notes، Music، Maps، Mail، iTunes Store، FaceTime، Contacts، Compass، Calendar و Calculator در اپ استور قرار گرفته‌اند و انتظار داریم اپلیکیشن جدید Home نیز به‌زودی در دسترس قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi