شنبه، ۰۸ خرداد ۹۵ - ۰۵:۲۵

روزانه زمان زیادی از زندگی ما در ترافیک می‌گذرد، صبح از خانه بیرون می‌آییم، به سر کار یا دانشگاه می‌رویم و عصر خسته و بی‌حوصله دوباره به دل ترافیک می‌زنیم تا چند ساعت شب را هم در کنار خانواده یا اینترنت بگذارنیم تا دوباره صبح بیدار شویم و… در این میان، دیگر چندان وقت نمی‌کنیم روزنامه بخوانیم، در سایت‌ها به دنبال مطالب خوب بگردیم یا داستان بخوانیم. ناملیک قرار است این دو جای خالی را پر کند: نخواندن مطالب خوب و زمان‌های مرده.

com.phonegap.Namlik

ناملیک جایی است برای شنیدن محتوای صوتی؛ از مقاله‌ها و خبرهای جذاب رسانه‌های مختلف گرفته تا پادکست‌های موضوعی. تیم ناملیک با انتخاب‌کردن و حرفه‌ای خواندن مطالب برگزیده رسانه‌ها به ما کمک می‌کند که زمان‌های مرده‌مان را زنده کنیم. علاوه بر این، ناملیک از پادکست‌های مختلف هم میزبانی می‌کند، از پادکست‌های علم و فن‌آوری تا پادکست آشپزی، از پادکست داستان تا پادکستی که در آن مقاله بلند و پرماجرای خارجی تعریف می‌شود.

صفحه اول

در صفحه اول اپلیکیشن ناملیک مجموعه‌ای خواهید دید از آخرین محتواهای صوتی بارگذاری‌شده، با کاور مخصوص. در هر کاور دکمه + وجود دارد که با آن می‌توانید فایل صوتی مورد نظر را به «لیست پخش» خود اضافه کنید تا بعدا گوش بدهید. اگر هم روی کاور کلیک کنید، به صفحه پخش هدایت می‌شوید.

پخش‌کننده

در صفحه پخش، می‌توانید به راحتی با حرکت روی خطِ زمان، به هر دقیقه‌ای از فایل بروید، یا با گام‌های پانزده‌ثانیه‌ای فایل را به جلو و عقب ببرید. همچنین می‌توانید فایل‌ها را با دوستانتان یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. یکی از ویژگی‌های خوب پخش‌کننده ناملیک این است که اگر شما جایی پخش برنامه‌ای را متوقف کنید، دفعه بعد اپلیکیشن به‌طور خودکار پخش را از جایی که متوقف شده بود شروع می‌کند.

ناملیک به‌طور خودکار پس از پایان یک فایل صوتی، فایل بعدی را پخش می‌کند. فایل بعدی هم بر اساس فهرست پخشی که از آن فایل را پخش کرده‌اید انتخاب می‌شود. اگر از صفحه اول فایل را پخش کنید، مطلب بعدی آخرین مطلب بارگذاری‌شده روی سایت خواهد بود، اما اگر مطلبی از روزنامه شرق را از صفحه اختصاصی این روزنامه پخش کنید، مطلب بعدی آخرین مطلب این روزنامه خواهد بود.

دسته‌بندی‌ها

در بخش منو، با انواع دسته‌بندی مطالب روبه‌رو می‌شوید. اگر به لیست پخش بروید، فایل‌های اضافه‌شده به لیست پخش خود را می‌بینید. در این بخش می‌توانید هر کدام از این فایل‌ها را دانلود کنید تا بعدا آفلاین گوش بدهید. در بخش دسته‌بندی‌ها، فایل‌ها با موضوع‌های مختلف دسته‌بندی شده‌اند که شامل موضوعاتی مثل جامعه، تکنولوژی، داستان، روان‌شناسی و… می‌شوند. یکی از جذاب‌ترین موضوعات این بخش، «صدای محیط» نام دارد که در آن می‌توانید به صداهای تصادفی‌ای که از سطح شهر ضبط شده‌اند گوش کنید.

همان‌طور که گفته شد، بسیاری از مطالب ناملیک از رسانه‌های رسمی مختلف گرفته و با ضبط حرفه‌ای برای شما خوانده شده‌اند. در بخش «رسانه‌ها» مطالب بر اساس منبعِ آنها تقسیم‌بندی شده‌اند. نکته‌ای که این‌جا باید اشاره کرد این است که تمام مطالب ناملیک پس از هماهنگی و کسب اجازه از رسانه مورد نظر خوانده شده‌اند و نباید نگران رعایت‌نشدن حق مؤلف بود.

در بخش گویندگان، مطالب بر اساس گوینده آنها دسته‌بندی شده‌اند. اگر فکر می‌کنید شما هم فن بیان و صدای خوبی دارید، می‌توانید از طریق نوار آبی‌رنگ با ناملیک تماس بگیرید تا شما هم به جمع گویندگان این شرکت بپیوندید.

تنظیمات

در بخش تنظیمات با دو گزینه روبه‌رو می‌شوید. گزینه اول بخش تنظیمات گزینه پخش خودکار را فعال یا غیر فعال می‌کند. گزینه دوم مربوط به وقتی است که با اینترنت سیم‌کارت وصل شده‌اید و می‌توانید با غیر فعال کردن آن، دانلود را محدود به وقت‌هایی کنید که به اینترنت وای‌فای وصل شده‌اید.

در نهایت هم امکان ارتباط با ناملیک یا نظر دادن درباره این اپلیکیشن در کافه‌بازار فراهم آمده است.

ناملیک فرصتی است برای ما که از زمان‌های مرده‌مان بیشترین بهره را ببریم. همچنین فرصتی برای پادکست‌بازها فراهم کرده که برنامه‌شان را به گوش شنونده‌های بیشتری برسانند. اگر فرصت ندارید مقاله‌های خوب را بخوانید، اگر شنونده پادکست هستید یا حتی اگر می‌خواهید خودتان محتوای صوتی تولید کنید، ناملیک را از دست ندهید.

دانلود از کافه بازار

 

 

شرکت  پویاسازان

گروه آیسا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi