چهارشنبه، ۰۵ خرداد ۹۵ - ۱۰:۰۱

گروه آیسا

شرکت پویاسازان

کلش آو کلنز را می‌توان موفق‌ترین بازی موبایلی تا به امروز دانست. این بازی آنلاین که تا به حال میلیون‌ها کاربر اندرویدی و آی‌او‌اسی را پای خود میخکوب کرده با ورود بازی دیگری از شرکت سوپرسل یعنی کلش رویال، خطر ریزش کاربرانش را احساس کرده است. از همین روی فاصله بین به‌روزرسانی‌های بازی کمتر و کمتر شده و تولیدکنندگان کلش آو کلنز سعی دارند که قابلیت‌های جدیدی به بازی بیفزایند تا بتوانند کاربران خود را حفظ کنند. بر همین اساس به‌روزرسانی بزرگی امروز ۲۴ می (۴ خرداد) منتشر شده است که قابلیت‌های جالبی همچون نبرد دوستانه و درون کلنی را به بازی اضافه کرده است. با جی‌اس‌ام همراه باشید تا نگاهی به لیست تغییرات این آپدیت بیندازیم.

نبرد دوستانه

نبرد دوستانه (Friendly Challenge) قابلیتی است که به اعضای یک کلن اجازه می‌دهد برای تمرین، رقابت و یا صرفا برای تفریح به دهکده همدیگر حمله کنند. هیچ محدودیتی در تعداد نبردهای دوستانه وجود ندارد و البته هیچ هزینه یا خسارتی برای مدافع به همراه نخواهد داشت. طبعا برای مهاجم نیز تروفی یا منبعی جایزه داده نخواهد شد.

برای دعوت از دوستانتان به یک نبرد دوستانه کافی است تا دکمه Challenge که بالای چت کلن تعبیه شده است را زده و سپس از بین نقشه‌هایی که دارید، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. نیروهایی که هنگام درخواست نبرد در قلعه کلن شما وجود دارد به عنوان نیروی دفاعی برایتان عمل خواهند کرد اما همانند منابع پس از پایان نبرد دوستانه آن‌ها را از دست نخواهید داد. هنگامی که یکی از هم‌کلنی‌هایتان درخواست شما را قبول کند، باید به نقشه‌ای که انتخاب کرده‌اید با نیروهایی که در همان لحظه داخل کمپش دارد حمله کند. مانند مدافع، مهاجم نیز نیروهایش را پس از حمله از دست نخواهد داد.

پس از پایان نبرد فیلم آن در قسمت چت کلن برای سایر هم‌کلنی‌هایتان در دسترس خواهد بود. همچنین اگر کسی مایل باشد می‌تواند به صورت همزمان نبرد را تماشا کند. به طور خلاصه ساز و کار نبرد دوستانه در کلش آو کلنز شبیه آن چیزی است که پیش از این در کلش رویال دیده‌ایم.

نکته مهم در این زمینه آن است که بازیکنان تاون هال ۹ به بالا برای نبردهای دوستانه فقط می‌توانند از نقشه‌هایی استفاده کنند که بیش از ۲۴ ساعت از طراحی آن‌ها گذشته باشد.

تغییرات روز آماده‌سازی جنگ

با توجه به اضافه شدن نبرد دوستانه و اینکه ممکن است افراد در روز آماده‌سازی جنگ نقشه حریف را کپی کرده و در نبردهای دوستانه آن‌ را آزمایش کنند تا بتوانند در روز جنگ به راحتی آن را شکست دهند، زین پس در فرصت ۲۴ ساعته آماده‌سازی جنگ نمی‌توانید نقشه مخصوص جنگ حریف را نگاه کنید. البته مشاهده نقشه جنگی حریف در روز جنگ مانند گذشته امکان‌پذیر خواهد بود. برای اینکه در روز آماده‌سازی متوجه شوید که سطح نیروهای دفاعی حریفانتان چگونه است همچنان به نقشه معمولی آن‌ها دسترسی خواهید داشت.

متعادل‌سازی و سطح جدید نیروها

تاون‌ هال ۱۱:

 • اضافه شدن سطح ۱۴ توپ جنگی
 • اضافه شدن سطح ۴ لاوا
 • اضافه شدن سطح ۷ بالن

دلیل این تغییرات اینگونه عنوان شده است که در تاون هال ۱۱ میزان استفاده از نیروهای هوایی کاهش یافته و این متعادل‌سازی قصد در محبوب‌تر کردن نیروهایی هوایی برای بازیکنان در این سطح دارد.

تاون هال ۱۰ به بالا:

 • میزان خانه اشغالی توسط Bowler به ۶ خانه کاهش پیدا خواهد کرد.

دلیل این تغییر جا افتادن بیشتر نیرویی است که اخیرا به بازی اضافه شده و هنوز محبوبیت آنچنانی پیدا نکرده است.

تاون هال ۷ به بالا:

 • فنرها از این به بعد سطح بندی خواهند شد و تا سطح ۵ قابل ارتقا هستند.

دیگر تغییرات متعادل‌سازی:

 • ابزارهای زیاد و کاربردی برای آسان‌تر کردن ویرایش نقشه اضافه شده‌اند.
 • در صورتی که کمپ شما پر باشد و بخواهید از داخل یکی از سربازخانه‌هایتان نیرو به هم‌کلنی‌هایتان اهدا کنید، دیگر نیاز به تخلیه کمپ ندارید و مستقیما می‌توانید این کار را انجام دهید.
 • قابلیت جا به جا کردن نیروها در صف ساخت سربازخانه
 • تاریخچه‌ جنگ‌های یک کلن از این به بعد به صورت عمومی برای همگان قابل مشاهده است مگر اینکه کلنی به از درون تنظیمات کلن این قابلیت را غیرفعال کرده باشد.
 • با زدن بر روی اطلاعات کارگرها در بالای صفحه به شما پیشنهاد می‌شود که کدام ساختمانتان را ارتقا دهید.
 • هنگام حمله در جنگ بین کلن‌ها از این به بعد تعداد تماشاگران نمایش داده می‌شود.

نیروهای جدید:

اسپل اسکلت:

Skeleton_Spell

این اسپل در تاون هال ۹ قابل دسترس است و با استفاده از آن تعدادی اسکلت برای کمک به شما احضار خواهند شد. این اسپل با اکسیر سیاه قابل تولید است.

اسپل کلون:

Clone_Spell_1024x512

این اسپل که با اکسیر معمولی قابل تهیه است در تاون هال ۱۰ در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت. با استفاده از این اسپل برای نیروهایی که وارد دایره آن شوند یک نسخه مشابه ساخته می‌شود که البته مدت زمان زنده ماندنشان محدود است.

بچه اژدها (Baby Dragon):

Baby-Dragon

نیرویی که پیش از این در بازی کلش رویال دیده بودیم اکنون به بازی کلش آو کلنز آمده است. بچه اژدها همانند اژدهای معمولی نیرویی هوایی است که با اکسیر معمولی ساخته می‌شود و از تاون هال ۹ در دسترس بازیکنان خواهد بود.

معدنچی (Miner):

Miner

نیرویی دیگر که از کلش رویال به این بازی نیز آورده شده است. این نیرو نیز با اکسیر معمولی ساخته می‌شود و می‌تواند از زیر دیوارها نقب بزند تا به هدفش برسد. معدنچی از تاون هال ۱۰ به بالا در دسترس خواهد بود.

یکی دیگر از تغییرات که برای کاربران ایرانی می‌تواند جالب باشد، اضافه شدن زبان فارسی به بازی است.

IMG_2804

این به روز رسانی را از لینک‌های زیر می‌توانید برای اندروید و آی‌او‌اس دریافت کنید.

دانلود از گوگل پلی

دانلود از اپ استور

دانلود از کافه بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi