شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۵ - ۰۵:۳۶

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

وقتی از اعتیاد صحبت می کنیم، همیشه منظور وابستگی افراد به مواد مخدر و قرص های روان گردان و امثال آنها نیست. گاهی اوقات تلفن های هوشمند هم می توانند با امکانات جذاب و سرگرم کننده شان ما را به معنای واقعی کلمه به خود معتاد کنند؛ به حدی اگر یک روز به آنها دسترسی نداشته باشیم، بی قراری و استرس سراسر وجودمان را فرا بگیرد.

Hooked-1-800x419

اما از کجا بفهمیم که به استفاده از موبایل معتاد شده ایم؟ اپلیکیشن Hooked این سوال را به خوبی پاسخ می دهد. با نصب این اپلیکیشن در گجت های اندرویدی و آیفون و آیپد، می توانید ببینید که در طول روز چقدر از زمان تان را به استفاده از اپلیکیشن های مختلف اختصاص می دهید تا در صورت وابستگی غیر عادی، بتوانید برای رهایی از این اعتیاد برای خود برنامه ریزی کنید.

Hooked با ثبت وقتی که پای اپلیکیشن های نصب شده در موبایل تان می گذارید، داده هایش را به صورت عددی یا روی نمودار به نمایش می گذارد. مثلا می توانید ببینید که امروز چند ساعت در تلگرام مشغول چت و گفتگو بوده اید، یا در ماه گذشته بیشترین زمان تان را در کدام یک از اپلیکیشن ها سپری کرده اید.

Hooked-Two

با مطالعه و مقایسه این آمار و ارقام با یکدیگر کاملا می توانید بفهمید که به کدام یک از اپلیکیشن ها اعتیاد بیشتری دارید، و شاید دانستن همین موضوع بتواند تلنگری باشد برای آنکه بتوانید این وابستگی افراطی را از بین ببرید. Hooked برای کمک به این کار نیز قابلیت ویژه ای در نظر گرفته.

Hooked می تواند با اعمال محدودیت زمانی برای استفاده از اپلیکیشن ها، به شما برای استفاده بیش از حد از آنها هشدار بدهد. مضاف بر این، امکانی برایتان فراهم کرده تا بتوانید مستقیما به حذف اپلیکیشن های غیرضروری از سیستم عامل اقدام کنید.

در مجموع Hooked می تواند برای کاهش وابستگی به موبایل ابزار مفید و کارآمدی محسوب شود. البته عملکرد آن در زمینه پیدا کردن اپلیکیشن های نصب شده هنوز دچار نقصان است، اما می توانید مطمئن باشید که به کمک آن حتما پرمصرف ترین اپلیکیشن هایتان را پیدا می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi