گسترش همکاری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و کره جنوبی

رئیس مخابرات کره جنوبی (KT) در دیدار با قا‌ئم مقام وزیر ارتباطات در روابط بین‌الملل، بر گسترش همکاری و روابط دو کشور در زمینه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات تأکید کرد. این دیدار در حاشیه‌ی سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به ایران انجام شده است.

fa662ff8-3558-4acd-be9e-017035e6f474

دکتر هوانگ چانگو رئیس مخابرات کره (KT) در دیدار با مهدی محتشمی قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پیشرفت‌های کره جنوبی در فناوری اطلاعات و ارتباطات به ویژه در رابطه با سرعت بالای اینترنت و ارائه‌ی خدمات نسل پنجم  یا همان ۵G، از گسترش همکاری بین دو کشور در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات استقبال کرد.

چانگو در این دیدار گفت: «باید اساس همکاری‌های ایران و کره جنوبی متناسب با نیازهای یکدیگر به ویژه اشتغال‌زایی برای جوانان و در قالب برنامه‌ی کسب و کار آینده‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات تعریف شود.»

او با اشاره به غنی‌بودن منابع طبیعی در ایران، به برنامه‌ریزی در تلفیق و همگرایی منابع طبیعی و فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخت و اضافه کرد: «برای مثال می‌توان به صرفه‌جویی در منابع طبیعی از طریق ICT در شهرهای هوشمند اشاره کرد. باید جزئیات این ایده‌ها در مذاکرات کارشناسی میان ایران و کره انجام شود.»

رئیس مخابرات کره اعلام کرد: «کره جنوبی آماده‌ی همکاری راهبردی با ایران به ویژه با بخش‌ خصوصی و اپراتورهای ایرانی است.»

این دیدار در حاشیه‌ی سفر رئیس جمهوری کره جنوبی و هیئت همراه به ایران صورت گرفته است.

 

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “گسترش همکاری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و کره جنوبی”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us