Follow Us

کروم پر استفاده ترین مرورگر وب در جهان

شاید باورش چندان ساده نباشد اما از امروز به بعد، دیگر «اینترنت اکسپلورر» مایکروسافت پر استفاده ترین مرورگر وب در جهان نیست و حالا این جایگاه در اختیار کروم از گوگل قرار گرفته است.

google_chrome-logo-800x473-800x450

اینترنت اکسپلورر در سال های اخیر به شکل فزاینده در حال از دست دادن سهم خود به مرورگرهای دیگر بوده است. یکی از دلایل همین موضوع، عدم وجود خلاقیت و نوآوری های تازه در محصول مایکروسافت بود و از سوی دیگر، رقابتی سرسختانه از طرف کروم و فایرفاکس.

اینترنت اکسپلورر دیگر در خود ویندوز ۱۰ نیز نقش مرورگر اصلی را بازی نمی کند و این وظیفه، به مرورگر Edge سپرده شده است و نکته اینجاست که با این شرایط، Edge راه بسیار درازی را در پیش دارد تا بخواهد به گوگل کروم نزدیک شود.

web-browsers-

مرورگر جدید مایکروسافت هنوز از «افزونه»ها نیز پشتیبانی به عمل نمی آورد و شرکت سازنده اش، باید پایداری بیشتری را در آن جای دهد. هر چند که باید اشاره داشت همین حالا، Edge از اینترنت اکسپلورر، عملکرد سریع تر و پایدار تری دارد.

استقبال از کروم هم در نوع خوب بسیار جالب بوده است؛ این مرورگر در سال گذشته میلادی توسط ۲۷ درصد از کاربران اینترنت مورد استفاده قرار می گرفت در حالی که سهم اینترنت اکسپلورر به ۵۴ درصد می رسید. حالا در ۲۰۱۶، کروم سهمی معادل ۴۱.۶۶ درصد دارد در حالی که اینترنت اکسپلورر، از سهم ۴۱.۳۵ درصدی برخوردار است و طبیعتاً در آینده همین رقم کاهش بسزایی خواهد یافت.

مشخصاً مایکروسافت تلاش خواهد کرد تا با مرورگر Edge، دوباره این جایگاه را از آن خود کند و تا اینجای کار نشان داده که مرورگر یاد شده از قابلیت های مطلوبی برخوردار است. اما همانطور که ذکر شد، تا رسیدن مایکروسافت به هدف خود و ورود Edge به جمع چند مرورگر برتر، زمان زیادی باقی مانده است.

برچسب ها

درباره: بازار فناوری

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “کروم پر استفاده ترین مرورگر وب در جهان”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه