سوئیفت هک شد

مهاجمان پس از نفوذ به سوئیفت پیام های جعلی متعددی  ارسال کرده اند.این موضوع اولین بار پس از آن افشا شد که برخی نیروهای پلیس در بنگلادش و چند کشور دیگر نتایج بررسی های خود را درباره سرقت ۸۱ میلیون دلار از حساب بانک مرکزی بنگلادش در بانک فدرال رزرو نیویورک افشا کردند.

سوئیفت

پس از اعلام این موضوع بود که سوئیفت تأیید کرد این اقدام شامل دستکاری نرم افزار سوئیفت در رایانه های بانک بنگلادش برای پنهان کردن شواهد و مدارک مربوط به نقل و انتقالات متقلبانه بوده است.شبکه تبادل مالی سوئیفت توسط ۱۱ هزار موسسه مالی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و اکنون با اعلام نفوذ هکرها به آن نگرانی های زیادی به وجود آمده است.

هکرها پیام های تقلبی فراوانی را از طریق رایانه های شخصی یا رایانه های workstation در سراسر شبکه سوئیفت ارسال کرده اند.

سوئیفت از افشای اسامی قربانیان یا ارزش خسارات وارده خودداری کرده ولی برای جلوگیری از وقوع خسارات بیشتر به روزرسانی امنیتی برای نرم افزار خود در اختیار بانک ها گذاشته است تا از نفوذ بدافزاری که ممکن است در بانک بنگلادش هم به کار گرفته شده جلوگیری شود.

بررسی ها نشان می دهد هکرها با دستکاری و نفوذ به نرم افزار سرور Alliance Access سوئیفت که توسط بانک ها برای تعامل با پلاتفورم تبادل پیام سوئیفت به کار می رود توانسته اند تا حدی فعالیت های خود را مخفی کنند. اما جزییات فنی این سواستفاده هنوز دقیقا مشخص نشده است.

این احتمال وجود دارد که هنوز حملات بیشتری در انتظار سوئیفت باشد، زیرا هنوز همه موسسات بانکی شبکه های خود را با به روزرسانی نرم افزاری در مقابل هکرها ایمن نکرده اند.

به هر حال تردیدی وجود ندارد که موسسات بانکی طعمه ای مناسب برای هکرها محسوب می شوند.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “سوئیفت هک شد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,513
  • 5,980