اپلیکیشن جدید سامسونگ نمی گذارد که کودکان موبایل و تبلت را بیش از حد به صورتشان نزدیک کنند

آیا شما هم در دوران کودکی به خاطر نزدیک شدن بیش از حد به تلویزیون، مورد توبیخ والدین تان قرار می گرفتید؟ کودکان امروزی نیز همین مشکل قدیمی را در قالب تکنولوژی های جدیدتر دارند؛ آنها موبایل و تبلت هایشان را بیش از حد به صورت شان نزدیک می کنند.

 

Safety-Screen-1

 

سامسونگ برای جلوگیری از این موضوع، اپلیکیشنی اندرویدی طراحی کرده که به کودکان یا هر کس که می خواهد استفاده درستی از گجت ها داشته باشد بابت رعایت فاصله نمایشگر دستگاه با صورت هشدار می دهد.

Safety Screen از تکنولوژی تشخیص چهره برای تخمین فاصله صورت فرد با نمایشگر دستگاه استفاده می کند. اگر فاصله استاندارد را رعایت نکرده باشید، یک پاپ آپ انیمیشنی با پدیدار شدن در صفحه این موضوع را به شما هشدار خواهد داد، و تا گجت را از صورتتان دور نکنید روی صفحه باقی می ماند.

ایده پشت این اپلیکیشن در واقع آموزش کودکان برای نگهداری صحیح موبایل یا تبلت در دست و در فاصله ای استاندارد از صورت بوده تا به چشمان آنها آسیبی وارد نگردد. طبق گفته توسعه دهندگان این اپلیکیشن، کودکان در صورت استفاده نادرست از گجت های هوشمند به شدت در معرض خطر آسیب های مغزی و بیماری هایی همچون سندروم بینایی کامپیوترقرار خواهند گرفت.

تنها کاری که لازم است والدین کودکان انجام بدهند، نصب اپلیکیشن در گجت و تعیین یک رمز عبور برای آن است. در این صورت اپلیکیشن در پس زمینه فعال شده و دیگر کاربران قادر به غیر فعال کردن یا حذف آن نخواهند بود.

  • Samsung Safety Screen
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Samsung Gulf Electronics
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۵ مگابایت

 

 

دانلود از گوگل پلی

 

 

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “اپلیکیشن جدید سامسونگ نمی گذارد که کودکان موبایل و تبلت را بیش از حد به صورتشان نزدیک کنند”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us