اپلیکیشن DTSO برای روشن و خاموش کردن صفحه موبایل با دوبار ضربه

همه ما روزانه ده ها، شاید صدها مرتبه تلفن هوشمندمان را برای انجام کارها روشن و خاموش می کنیم. وسیله اصلی برای انجام این کار، دکمه فیزیکی پاور بوده که در صورت استفاده مکرر و طولانی، طبیعی است که پس از مدتی دچار استهلاک شده و در کارش اختلال ایجاد شود، یا بدتر به طور کامل از کار بیفتد.

566-800x450

برای اینکه از چنین مشکلی جلوگیری کنید، راه های زیادی وجود دارند: می توانید روشن و خاموش کردن اسمارت فون را به دست حسگرها بسپارید، دکمه های فیزیکی کم اهمیت تر را برای این کار در نظر بگیرید یا اینکه از نمایشگر لمسی دستگاه در حکم دکمه پاور استفاده کنید.

اپلیکیشن DTSO برای همین منظور طراحی شده. با آن می توانید علاوه بر روشن و خاموش کردن موبایل با دابل تپ، هر روش ممکن دیگر را به کار گرفته تا میزان استفاده و استهلاک دکمه پاور را به حداقل ممکنش برسانید.

3-9

پس از نصب و صدور دسترسی های لازم برای اپلیکیشن، حالا می توانید نحوه قفل کردن و بازگشایی صفحه نمایش را از قسمت تنظیمات برگزینید. برای هر دو عمل، حالات مختلفی را در DTSO شاهد خواهید بود. به عنوان مثال برای قفل کردن صفحه، چهار گزینه مختلف در اختیار شما قرار گرفته: قفل از طریق ویجت نوار ابزار، ویجت شناور (تقریبا مشابه Assistive Touch گجت های اپل)، حسگر مجاورت و تکان دادن دستگاه.

برای بازگشایی هم دقیقا همین گزینه ها را در اختیار دارید، که البته جایگزینی دکمه های کم و زیاد کردن صدا با دکمه پاور هم به آن اضافه گشته. چه برای قفل صفحه و چه برای بازگشایی، هر حالتی که انتخاب کنید قابل شخصی سازی است. مثلا اگر خواستار بازگشایی صفحه نمایش با لرزاندن دستگاه هستید، می توانید تعداد دفعات لرزش لازم برای روشن شدن صفحه را خودتان تعیین کنید، که موبایل به طور اتفاقی در دست یا جیبتان روشن نشود.

نکته بسیار خوب در مورد DTSO، آوردن قابلیت دابل تپ (دوبار ضربه) به گجت هایی است که به طور پیش فرض این امکان را برای بازگشایی صفحه در خود ندارند. این اپلیکیشن خوشبختانه برای ارائه خدماتش هزینه ای از شما نمی گیرد و کاملا رایگان است. بنابراین دانلود و تست آن نه تنها ضرری ندارد، بلکه می تواند جلوی هزینه اضافی برای تعمیر یا تعویض دکمه پاور موبایل تان را هم بگیرد.

  • DTSO: Double Tap Screen On Off
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Elzite
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۴٫۳ مگابایت

گوگل پلی

 

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “اپلیکیشن DTSO برای روشن و خاموش کردن صفحه موبایل با دوبار ضربه”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,825
  • 5,985