کار آفرینی ICT؛ شعار روز جهانی ارتباطات 2016

اتحادیه جهانی مخابرات، شعار امسال روز جهانی ارتباطات را کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور تاثیر اجتماعی اعلام کرد.

ITU

۱۷ می ‌(۲۷ اردیبهشت ماه) روز جهانی جامعه اطلاعاتی و مخابرات است که اتحادیه جهانی مخابرات همه ساله، با انتخاب یک شعار راهبردی، این روز را گرامی ‌می‌دارد و تمامی‌کشورهای عضو این اتحادیه برپایه این شعار، برنامه‌های یکساله خود را در حوزه ICT تعیین می‌کنند.

اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، شعار امسال روز جهانی ارتباطات را ( ‌۱۷ می‌۲۰۱۶ ) کارآفرینی ICT به منظور تأثیر اجتماعی اعلام کرده است.

براساس اطلاعیه سایت ITU، کارآفرینان حوزه­ ارتباطات و فناوری اطلاعات، استارتاپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEها) نقش ویژه و مرتبطی در تضمین رشد اقتصادی به شیوه ای پایدار و فراگیر دارند. آنها با پتانسیل منحصر به فردشان برای ایجاد تاثیر طولانی مدت در اقتصاد جهانی، منطقه ای و ملی در توسعه راه‌حل‌های نوآورانه و ICT محور در تلاشند و همچنین در اقتصاد دانش بنیان فعلی به عنوان منبع مهم مشاغل جدید، به ویژه برای جوانان شناخته می‌شوند.

موضوع شعار امسال روز جهانی مخابرات (۲۰۱۶WTISD-) درخصوص شکوفا کردن پتانسیلهای ICT برای نوآوران و کارآفرینان جوان، شرکتهای کوچک و متوسط و استارتاپهای نوآورانه و مراکز فناوری به عنوان پیشرانان راه حل‌های نوآورانه و عملی برای تسریع پیشرفت در دستیابی به اهداف توسعه پایدار بین المللی، با تمرکز بر شرکتهای کوچک و متوسط از کشورهای در حال توسعه، در راستای فعالیت‌های ITU است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اعلام کرده است که با توجه به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نقش ICT در توسعه همه جانبه کشور، می‌توان از این حوزه برای اشتغالزایی و تولید ثروت ملی استفاده بیشتری کرد.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “کار آفرینی ICT؛ شعار روز جهانی ارتباطات ۲۰۱۶”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,812
  • 5,985