اینتل در تصمیمی تازه هزاران نفر از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد

گفته می شود اینتل در نظر دارد در بهار امسال هزاران موقعیت شغلی را از مجموعه خود حذف کند که این تعدیل نیرو در برخی بخش ها با درصدی دو رقمی همراه خواهد بود. این اظهارات در وب سایت خبری Oregonlive با استناد به یک منبع موثق از داخل شرکت مورد بحث منتشر شده اند.

brian-krzanich-1

به ادعای همین سایت خبری، تعدیل نیروهای کاری در اینتل که یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید چیپست جهان به شمار می رود، بسیار بزرگ تر از ۱۱۰۰ شغلی است که این شرکت سال گذشته از حدفشان خبر داد.

همچنین گفته می شود اینتل به دنبال یکپارچه سازی برخی بخش ها با یکدیگر و تعطیل نمودن واحدهای کوچکتر است و طبق این خبر، ترکش های این کوچک سازی متوجه مدیران اجرائی نیز می شود و بر اساس شنیده ها، این تصمیم از روز سه شنبه و پس از اعلام نتیجه کار سه ماهه نخست سال جاری میلادی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

جا دارد اشاره کنیم که اینتل تا تاریخ ۲۶ دسامبر سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰۷ هزار و ۳۰۰ کارمند داشته است اما اکنون در رابطه با هیچ کدام از این شایعات و حرف و حدیث ها حرفی بیان نکرده و آنها را تائید یا انکار نمی کند.

در سال ۲۰۱۴ نیز شرکت مورد بحث با توجه به افت قابل توجه فروش کامپیوترهای شخصی تصمیم گرفت که تمرکز خود را عمدتا روی حوزه هایی قرار دهد که رشد بیشتری دارند و در همین راستا اعلام کرد که حدود ۵ درصد از نیروهای کاری یا ۵۰۰۰ هزار نفر را اخراج خواهد کرد.

همچنین اگر خاطرتان باشد دو هفته پیش هم اعلام شد که دو تن از مدیران عالی رتبه ی اینتل به زودی این شرکت را ترک خواهند گفت.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “اینتل در تصمیمی تازه هزاران نفر از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,513
  • 5,980