نوکیا ۱۴ درصد از کارمندانش را تعدیل می‌کند

نوکیا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فعالان صنعت موبایل و مخابرات در سال‌های گذشته، پس از سال‌ها رویارویی با مشکلات مختلف، هنوز نتوانسته به طور کامل به جایگاه خود در بازار بازگردد. گفته می‌شود پس از خرید شرکت آلکاتل-لوسنت توسط نوکیا، این شرکت قصد دارد حدود ۱۴ درصد از کارمندان خود را تعدیل کند تا هزینه‌ی این خرید جبران شود.

fb8f6753-4adb-40d5-b6f9-d5040639768e

پس از سال‌ها تلاش برای باقی‌ ماندن در بازار رقابت تلفن‌های همراه، نوکیا بازار را به رقبای خود واگذار کرد و دو سال پیش بود که برند لومیا را نیز به طور کامل به مایکروسافت فروخت. حال پس از تغییرات زیاد در ساختار این شرکت فنلاندی و خرید شرکت آلکاتل-لوسنت به قیمت ۱۶.۶ میلیارد دلار، نوکیا قصد دارد تا ۱۴ درصد از کارمندان خود را از سرتاسر جهان تعدیل کند.

گفته می‌شود این تعدیل نیرو برای جبران بخشی از هزینه‌ی انجام گرفته برای خرید آلکاتل-لوسنت است و تعداد زیادی از این کارمندان نیز از همین شرکت تازه خریداری شده اخراج خواهند شد.

از سوی دیگر شنیده‌ها حاکی است به دلیل این که نوکیا قصد دارد از بازار تلفن‌های همراه دور شود و تمرکز بیشتری بر بخش ارتباطات و مخابرات داشته باشد، حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر از نیروی کار این شرکت در ۳۰ کشور دنیا، اخراج خواهند شد. بیشترین تعدیل نیرو در کشورهای فنلاند، فرانسه و آلمان خواهد بود. به نظر می‌رسد نوکیا برای ادامه‌ی رشد در بازار، قصد دارد تا در بخش‌های نرم‌افزاری فعالیت داشته باشد. البته خبرهایی نیز از بازگشت این شرکت محبوب به بازار تلفن‌های همراه منتشر شده است که تا قبل از عرضه‌ی رسمی گوشی یا محصول جدید از این شرکت نمی‌توان در مورد آنها اظهار نظر قطعی کرد.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “نوکیا ۱۴ درصد از کارمندانش را تعدیل می‌کند”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,396
  • 5,980