با امضای قرارداد یک میلیارد یورویی؛ نوسازی شبکه مخابراتی کشور به پیمانکار بین‌المللی سپرده شد

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از تامین تجهیزات برای نوسازی شبکه مخابراتی کشور مبتنی بر تکنولوژی NGN-IMS ، توسط دومین تامین کننده بین‌المللی تجهیزات ارتباطی خبر داد.

739093

سیدمصطفی سیدهاشمی با اشاره به قرارداد یک میلیارد یوروریی منعقد شده برای تامین تجهیزات شبکه مخابراتی کشور با دومین تامین کننده تجهیزات مخابراتی دنیا، اظهار داشت: با اجرای این قرارداد اجازه مشارکت در نوسازی و توسعه شبکه مخابراتی کشور به این وندور بین المللی داده شده است.

وی گفت: این قرارداد در راستای تامین تجهیزات مرتبط با شبکه های نسل جدید مخابراتی (NGN-IMS)، گسترش تجهیزات دیتا، بهینه کردن تجهیزات موجود و نیز توسعه دکل های BTS برای ارتقای نسل سوم و چهارم موبایل منعقد شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، با اشاره به رفع تحریم ها و انعقاد قرارداد با یکی از بزرگترین تامین کنندگان تجهیزات مخابراتی دنیا گفت: این قرارداد به صورت فاینانس منعقد شده که ۱۵ درصد آن به صورت گشایش LC و ۸۵ درصد آن به صورت بازپرداخت ۵ ساله پس از نصب تجهیزات و راه اندازی، انجام می‌شود. همچنین پیش بینی شده که پروژه ظرف ۶ ماهه اول امسال نهایی شود.

وی با اشاره به زمینه سرمایه گذاری خارجی ایجاد شده در عرصه شبکه مخابراتی کشور، در مورد تقاضای شرکتهای خارجی برای مشارکت در این عرصه گفت: اپراتورهای خارجی از جمله یکی از اپراتورهای فرانسوی، تقاضای خرید سهام اپراتور همراه اول و نیز مشارکت در سهام هلدینگ مخابرات ایران را دارند که در این زمینه در حال بررسی تقاضاهای مورد نظر هستیم.

به گزارش مهر، IMS که نوعی سامانه چند لایه‌ برای ارائه سرویس‌های چند رسانه‌ای به تمام کاربران مخابراتی است، جدیدترین شبکه‌ برای محقق کردن ایده شبکه‌های نسل آینده (NGN) محسوب می‌شود که از سال گذشته، شرکت مخابرات ایران به دنبال طراحی، آزمایش و اجرای آن است. این فناوری جایگزین شبکه‌های فعلی تلفن ثابت و همراه خواهد شد و امکان انتقال تمامی اطلاعات اعم از صوت، دیتا، سرویس‌های ویژه و سیگنالینگ را بر بستر واحدی از IP تحت مدیریت یکپارچه، فراهم می‌کند.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “با امضای قرارداد یک میلیارد یورویی؛ نوسازی شبکه مخابراتی کشور به پیمانکار بین‌المللی سپرده شد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us