Follow Us

آمازون اکنون سه مدیر عامل دارد

آمازون روز گذشته اعلام کرد که مسئولین بخش های فروش اینترنتی و رایانش ابری، از این پس در نقش مدیر عامل در قسمت خود انجام وظیفه خواهند کرد.

1024x1024

بزرگترین خرده فروشی آنلاین جهان در بلاگ رسمی اش، خبر داد که آقای «جف ویلک» (Jeff Wilke) از این پس مدیر عامل بخش فروش و آقای «اندی جسی» (Andy Jassy)، مدیر عامل سرویس های تحت وب آمازون (AWS) یا همان رایانش ابری شرکت مورد بحث خواهد بود.

لازم به اشاره است که هر دو جایگاه شغلی تا پیش از این وجود نداشته و اکنون ایجاد گشته اند. پیشتر، دو شخص یاد شده در قالب معاون ارشد گروه خود به کار مشغول بودند.

باید خاطر نشان کرد که آقای جف بزوس، همچنان در راس بوده و مدیر عامل کل مجموعه به شمار می رود.

بزوس در وبلاگ آمازون می نویسد: «همانطور که ما در سال های گذشته رشد کرده ایم، ستون های این شرکت هم استوار تر شده اند. در نتیجه تصمیم گرفتیم تا عنوان مسئولان بخش های مهم را تغییر داده و آنها را به عنوان مدیر عامل قسمت خود منصوب کنیم.»

Screen-Shot-1395-01-21-at-9.31.05-w700

در سال گذشته تجارت فروش اینترنتی آمازون برای اولین بار به درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری رسید. این در حالیست که گمانه زنی می شود سرویس های تحت وب آمازون و رایانش ابری این شرکت، در سال ۲۰۱۶ به درآمدی ده میلیارد دلاری دست خواهد یافت.

لازم به اشاره است که آقایان «ویلک» و «جسی»، از کارمندان نخست آمازون به شمار می روند و در سالیان گذشته، نقش مهمی در تبدیل شدن این شرکت به یک تجارت بزرگ ایفا نموده اند؛ نقشی که باعث شده آمازون اکنون با ارزش گذاری تقریبی ۳۰۰ میلیارد دلار مواجه شود.

در سال ۲۰۱۴ و در مصاحبه ای با بیزنس اینسایدر، بزوس گفته بود که در نهایت برنامه ای را در ذهن دارد که در صورت عملی شدن آن، خودش از مدیریت کنار رفته و شخص دیگری جانشین وی خواهد شد.

اقدام کنونی آمازون همچنین این خبر را می دهد که شرکت یاد شده به شکل جدی در پی گسترش ضریب نفوذ پلتفرم رایانش ابری خویش است و برای این کار، مسئول بخش را تبدیل به مدیر عامل آن کرده است؛ اقدامی که مشخصا سرمایه گذاران و منتقدان ساکن وال استریت را خشنود خواهد کرد.

برچسب ها

درباره: بازار فناوری

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آمازون اکنون سه مدیر عامل دارد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه