سه شنبه، ۱۷ فروردین ۹۵ - ۰۳:۵۳

اگر تصمیم به خرید کتابخوان الکترونیک Voyage کیندل داشتید، بهتر است کمی دست نگهدارید زیرا مدیر عامل آمازون امروز صبح در توئیتر نوشت که این شرکت از یک نمونه جدید و بسیار قدرتمند کیندل در هفته آینده رونمائی خواهد نمود.

kindles_15-ed

از روی این عبارت می توان حدس زد که دستگاه جدید احتمالا امکانات بسیار بهتری از Voyage خواهد داشت زیرا اگر مطلع باشید، دیوایس یاد شده در پائیز سال ۲۰۱۴ عرضه شده بود و اکنون زمان زیادی از آن تاریخ گذشته و بدون شک محصول جدید قابلیت هایی در خود خواهد داشت که این کتابخوان قادر به ارائه آنها نیست.

همچنین جا دارد اشاره کنیم که Voyage علاوه بر امکانات بسیار عالی، قیمت گرانی هم داشت و برای خرید آن باید ۲۰۰ دلار هزینه می کردید اما یک کتابخوان میان رده به نام  Paperwhite از خانواده کیندل توانست با نمایشگری که رزولوشن برابر با پنل وایاژ دارد، بیشتر مورد توجه کاربران قرار بگیرد و دلیلش هم فقط قیمت دو دستگاه بود.

اما ای-ریدر جدید از Paperwhite هم سبک تر و کوچک تر است و گفته می شود صفحه نمایش آن به فناوری تطبیق پذیری نوری مجهز خواهد بود و امکانات ویژه ای همانند دکمه ی حساس به فشار برای ورق زدن کتاب ها را نیز در خود خواهد داشت.

متاسفانه اطلاعات بیشتری در رابطه با این محصول در دسترس نیست و «بزوس» هم در توئیت خود به امکانات آن اشاره ای نکرده. اما نکته جالب و قابل اشاره این است که مدیر آمازون روشی جالب برای اعلام ارائه گجت جدید به کار گرفته و شاید بتوان اینگونه نتیجه گیری نمود که علیرغم تاکید روی واژه ی «کاملا جدید»، ورود چنین محصولی اتفاق مهمی برای شرکت مورد بحث به شمار نمی رود. که اگر این طور باشد چندان هم جای تعجب ندارد زیرا کتابخوان های الکترونیک به طور کلی گجت هایی نیستند که کاربران برای خرید مدل های جدید آن ثانیه شماری کنند.

شرکت  پویاسازان

گروه آیسا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi