گجت 157

دوشنبه، ۱۷ اسفند ۹۴ - ۰۷:۴۴

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

Simplehuman نام یک آینه هوشمند ۴۰۰ دلاری است که دارای حسگرها و ابزار متنوع نوردهی است که بر مبنای میزان نور هر اتاق تنظیم می‌شود.

simplehumansmartmirrorproductphotos-6

به گزارش فارس، آینه یاد شده قابل اتصال به شبکه‌های وای – فای نیز هست و برنامه همراهی برای تنظیم امکانات آن طراحی شده که با گوشی‌های اندرویدی و iOS سازگاری دارد.

نور لامپ‌های ال ای دی تعبیه شده در این آینه عریض سه تکه بر مبنای میزان نور محیط تغییر می‌کند و به همین علت تصویری دقیق و واقع بینانه از وضعیت ظاهری فرد را در اختیار وی قرار می‌دهد تا او بتواند بر همین اساس به سر و وضع خود برسد. دقت این لامپ ها بسیار عالی است و میزان نوردهی آنها در محیط های بسته با محیط باز کاملا متفاوت است.

البته این آینه هوشمند اشکالاتی هم دارد که مهم ترین آن شکننده بودن و قیمت بالای آینه یاد شده است. همچنین بزرگنمایی چهره فرد توسط این آینه سه تکه فقط یک بار صورت می گیرد که برای مشاهده جزییات چهره و برطرف کردن مشکلات احتمالی کافی نیست. فناوری مورد استفاده برای شناسایی چهره فرد در آینه یاد شده هم اشکالاتی دارد که موجب می شود لامپ های ال ای دی در زمان استفاده فرد از آینه خاموش شوند. اما به هر حال عرضه چنین محصولاتی نشان می دهد که نفوذ فناوری به جنبه های مختلف زندگی تا چه حد گسترده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi