چهارشنبه، ۱۲ اسفند ۹۴ - ۱۱:۲۸

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درآمد کشور را در حوزه ICT ، سی و پنج هزار میلیارد تومان عنوان کرد. مرتضی براری در همایش رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال با سرمایه گذاری در حوزه ICT که در دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار شد، افزایش سهم اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ها را در گرو همت نیروهای جوان و توانمند بیان کرد و گفت: با افزایش بهره وری در حوزه ICT، سهم فناوری اطلاعات افزایش می یابد.

33918769_25558985caffd

معاون امور دولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات گفت: ۱۷ درصد دانشجویان کشور در حوزه برق و کامپیوتر فعال اند که این رقم در دانشگاههای استان آذربایجان شرقی بین ۱۵ تا ۱۷ درصد برآورد می شود و باید با ایجاد فضا برای اشتغال این فارغ التحصیلان، زمینه رشد فناوری اطلاعات به وجود آید.

وی با تاکید براینکه سهم ارتباطات از فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور ۶۰ درصد است، گفت: در آینده این موضوع اثبات خواهد شد که سهم ارتباطات باید به زیر ۲۰ درصد و سهم فناوری اطلاعات به بالای ۸۰ درصد برسد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درآمد کشور در حوزه ICT ، سی و پنج هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: سهم آذربایجان شرقی نسبت به میانگین کشور ۵ درصد معادل ۷ هزار میلیارد تومان است.

به گفته وی مصرف استان آذربایجان شرقی از فناوری اطلاعات و ارتباطات حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است و این در حالی است که تولید این استان تنها ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود. براین اساس باید این استان به سطحی از تولید معادل ۱۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه ICT برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi