فراخوان جدید وزارت ارتباطات برای اعطای وام به شرکتهای کوچک

معاون وزیر ارتباطات از فراخوان جدید این وزارتخانه برای اعطای تسهیلات به شرکتهای کوچک زایشی از شرکت های بزرگ و صاحبان ایده خبر داد. امیرحسین دوایی با اشاره به راه اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کارهای نوپای فاوا که در دهه فجر افتتاح شد، این مرکز را محلی برای حمایت از توسعه کسب و کار های نوپا و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، عنوان کرد.

image_low_noresize

وی با اظهار امیدواری از اینکه این مرکز بتواند با ایجاد ارتباط بین بازیگران مختلف به صورت یک درگاه یکپارچه برای تجمیع تجربیات مدیریتی، سرمایه های هوشمند، تبحرهای علمی و ایده های نوآورانه در جهت ایجاد کسب و کار های نوین و ثروت افزا عمل کند، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از انواع سرمایه گذاران در این فضا، در راستای پاسخ به درخواست برای دریافت اعطای وام وجوه اداره شده، عمل خواهد کرد.

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات با اشاره به فراخوان جدید اعطای وام وجوه ادره شده، از اولویت دادن به شرکت های کوچک زایشی (SPIN-OFF) حاصل همکاری شرکت های بزرگ و صاحبان ایده خبر داد و گفت: اولویت وام با شرکت های زایشی است که طبق این فرمول با تجربه مدیریتی شرکت های بزرگ و تبحر علمی دانشگاهیان و صاحبان ایده ایجاد شده اند.

دوایی با تاکید بر تسهیل روند اعطای وام به شرکت های نوپا و ارایه تضامین توسط شرکت مادر، ادامه داد: این روش علاوه بر این که برای شرکت ها روش مناسب تامین مالی است، برای وزارتخانه نیز یک روش جدید تامین مالی هوشمندانه است.

معاون نوآوری و فناوری وزارت،‌ همچنین از تصویب حدود ۶۰ میلیارد تومان وام وجوه اداره شده خبر داد و گفت: البته پرداخت بر اساس پیشرفت پروژه به شرکت ها و به تدریج خواهد بود و تا کنون حدود ۱۵ میلیارد تومان پرداخت صورت گرفته است.

دوایی گفت: بر اساس این فرمول جدید و با توجه به دریافت تضامین بانکی از شرکت مادر، امکان اعطای وام به شرکت زایشی تسهیل می شود. این روش علاوه بر اینکه برای شرکت های نوپا روش مناسبتری برای تامین مالی است، برای گسترش اثر بخشی اعتبارات حمایتی وزارتخانه نیز یک روش هوشمندانه تری خواهد بود.

 

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “فراخوان جدید وزارت ارتباطات برای اعطای وام به شرکتهای کوچک”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us