پر فروش ترین کمپانی های سازنده گوشی هوشمند در سال 2015

وب‌سایت digitimes.com آمار فروش ۲۰۱۵ گوشی‌های هوشمند در جهان را طبق روال هر سال اعلام کرد، آمار اعلام‌شده از طرف پژوهشگران این موسسه خبر از رشد چشمگیر فروش نسبت به سال قبل را دارد. در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ فروش گوشی‌های هوشمند با ۱۰٫۵ درصد رشد نسبت به سه ماهه قبل از آن و ۷٫۷ درصد نسبت به سال قبل، به رقم ۳۳۱٫۹ میلیون دستگاه هوشمند رسیده است!

Why-your-new-phone-in-2015-should-be-an-Android-androidability

در طول سه ماهه سوم سال جاری شرکت سازنده سامسونگ بااینکه نسبت به سال قبل افت ۴٫۴ درصدی داشته اما با ۲۵٫۶ درصد سهم کل فروش بازار جهانی به رتبه اول این جدول رسید که زیاد هم متعجب نشدیم! خب از سامسونگ کمتر از این توقع نمی‌رفت.

اپل و هواوی رتبه‌های دوم و سوم پرفروش‌ترین های این بازار را به خود اختصاص دادند، اما چیزی که بسیار جالب است، افت فروش در سونی موبایل و عدم حضوز HTC در جدول پایین هست که جای بحث دارد. البته برای شرکت‌های مثل سونی این می‌تواند یک سیاست تجاری شمرده شود!

در زیر می‌توانید جدول پرفروش‌ترین ها رو ببینید هرچند که بیش از ۸۱٫۴ درصد شرکت‌های سازنده حاضر، چینی هستند و تنها ۲ شرکت سازنده از آمریکا، ۲ شرکت سازنده از کره، ۱ شرکت سازنده از ژاپن و تایوان حضور دارند.

 1. Samsung Electronics : ۲۵٫۶%
 2. Apple : 14.5%
 3. Huawei Device :   ۷٫۴%
 4. Lenovo :   ۴٫۸%
 5. LG Electronics :   ۴٫۵%
 6. Xiaomi Technology :   ۳٫۸%
 7. BBK :   ۳٫۵%
 8. TCL :   ۳٫۳%
 9. Oppo :   ۳٫۲%
 10. ZTE :   ۲٫۵%
 11. Sony Mobile Communications :   ۲٫۰%
 12. Microsoft Mobile :   ۱٫۷%
 13. Meizu :   ۱٫۷%
 14. Coolpad :   ۱٫۵%
 15. Asustek :   ۱٫۴%

امید می‌رود فروش گوشیهای هوشمند در سه ماهه چهارم سال به رقم ۳۹۶٫۸ میلیون دستگاه افزایش یابد، این امر موجب می‌شود که بیش از ۱٫۳۲۶ بیلیون دستگاه هوشمند موبایل با ۱۰٫۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل، فروش سال ۲۰۱۵ اعلام شود که واقعا قابل تامل هست.

 

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “پر فروش ترین کمپانی های سازنده گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۵”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

 • 309,017
 • 5,988