اندروید مارشملو تنها روی 0.5 از تلفن های هوشمند مرتبط به پلتفرم گوگل نصب شده است

گوگل امروز آمار توزیع سیستم عامل اندروید را منتشر کرده که نشان می دهد از زمان عرضه نسخه ۶٫۰ تاکنون فقط ۰٫۵ درصد از تلفن های هوشمند به آن مجهز گشته اند. این رقم با اینکه نمایشگر رشد ۶۷ درصدی مارشملو نسبت به ماه گذشته میلادی است، اما این موضوع را بیان می کند که هنوز دستگاه های بسیار اندکی به پلتفرم یاد شده ارتقا یافته اند.

اندروید مارشملو تنها روی 0.5 از تلفن های هوشمند مرتبط به پلتفرم گوگل نصب شده است

میزان توزیع کنونی مارشملو به نوعی نزدیک به اندروید ۲٫۲ یا همان Froyo محسوب می شود، البته میان این دو نسخه یک تفاوت عمده وجود دارد و آنهم اینکه مارشملو تازه از راه رسیده ولی Froyo مدت طولانی است که در بازار حاضر بوده و اکنون نیز نسخه ای بازنشسته و رو به زوال به حساب می آید. البته در حالت کلی بد نیست اشاره ای داشته باشیم که ششمین ورژن اندروید قدری کندتر از آنچه انتظار می رفته در حال رشد است.

در این بین به نظر می رسد بیشترین آپدیت ها به نسخه های ۵٫۰  و ۵٫۱ تعلق دارند و به ترتیب ۱۶٫۳ و ۱۳٫۲ درصد از سهم بازار را در دست خود گرفته اند. یعنی به طور مجموع، ۲۹٫۵ درصد از اسمارت فون های اندرویدی با طعم آبنبات چوبی های گوگل همراه هستند.

سهم بازار نسخه کیتکتِ این سیستم عامل نیز در بازه زمانی دو ساله حدود ۳۶٫۶ درصد اعلام گشته. پس از آن نوبت به آبنبات ژله ای می رسد که رقم ۲۶٫۹ درصدی دارد. در آخر نیز ورژن های نان زنجبیلی (۲٫۳٫۳-۲٫۳٫۷)، ساندویچ بستنی (۴٫۰٫۳-۴٫۰٫۴) و Froyo به ترتیب در ۳٫۴، ۲٫۹ و ۲ درصد از موبایل های اندرویدی استفاده می شوند.

iz7xx8ab

 

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “اندروید مارشملو تنها روی ۰٫۵ از تلفن های هوشمند مرتبط به پلتفرم گوگل نصب شده است”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us