Follow Us

نوکیا و Docomo نسل پنجم شبکه های موبایل را با موفقیت در ژاپن آزمایش کردند

در حالی که شمار زیادی از کشورهای دنیا تازه از نسل چهارم شبکه ارتباط موبایلی بهره مند می شوند، ژاپن تست شبکه های ۵G را در دنیای واقعی آغاز کرده است. این کشور در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی، نسل جدیدی از این شبکه ها را برای شهروندانش راه اندازی کند و ظاهرا هم در انجام این کار موفق عمل کرده چراکه تست های انجام گرفته برای سنجش عملکرد این شبکه توسط Docomo موفقیت آمیز بوده اند.

mobile-network-shutterstock_story-1

کمپاین مورد بحث تست های خود را با همراهی تولید کنندگان مطرح تجهیزات شبکه نظیر نوکیا نتورکز، اریکسون، فوجیتسو و سامسونگ انجام داده است. در مراحل نخستین این تست ها، اپراتور مذکور با مشکلاتی برای انتقال داده از طریق ۵G در داخل ساختمان های تجاری مواجه شد.

با این همه به لطف دو تکنولوژی جدید به نام های beamforming (شکل دهنده پرتو) و beam tracking (یا دنبال کننده پرتو)، امکان برقراری ارتباط با سرعت هایی بیشتر از ۲ گیگابیت بر ثانیه در مجتمع Roppongi Hills واقع در توکیو فراهم شد که این تست نیز با مشارکت نوکیا نتورکز انجام گرفت.

5G-Samsung

در تست دیگری که در کره جنوبی انجام شد، Docomo موفق شد سرعت انتقال داده را با استفاده از این شبکه به ۲٫۵ گیگابیت بر ثانیه در یک خودروی در حال حرکت برساند که با سرت ۶۰ کیلومتر بر ساعت در حال حرکت بود و سیگنال هایی با فرکانس ۲۸ گیگاهرتز را دریافت می کرد.

گفتنی است که این شرکت علاوه بر آزمایشات یاد شده، تکنولوژی های ورودی و خروجی متعددی را با همراهی کمپانی های نظیر اریکسون، فوجیتسو و هوآوی به بوته آزمایش گذاشته است. Docomo اعلام کرده که به آزمایشات خود در این رابطه ادامه می دهد و قصد  دارد که این تکنولوژی را تا سال ۲۰۲۰ میلادی به چشم بادامی های ژاپنی عرضه کند.

پست پیشنهادی :   مجلس: انتخابات استانی مجلس تنها به صورت الکترونیکی امکان‌پذیر است

درباره: بازار فناوری

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “نوکیا و Docomo نسل پنجم شبکه های موبایل را با موفقیت در ژاپن آزمایش کردند”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه